Політика

Столтенберг виключив вихід НАТО з країн Альянсу

Столтенберг

Блок не може піти на те, щоб залишити без свого захисту держави, які перебувають у ньому з 1997 року, зазначив генсек НАТО.

НАТО ніколи не виведе своїх сил із країн, які отримали членство в Альянсі з 1997 року, як цього вимагає Росія. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю телеканалу CBC, оприлюдненому в неділю, 16 січня.

“Союзники по НАТО не можуть іти на компроміс за абсолютно центральним принципом європейської безпеки і насправді міжнародної безпеки. Той факт, що кожна країна має право обирати свій шлях, сама вирішувати, хоче вона чи ні належати до альянсу, такого як НАТО, це насправді центральний принцип”, – сказав він.

Читайте також:  Зеленський розділив НАТО на кілька таборів

Столтенберг уточнив, що Альянс не може піти на те, щоб вивести війська з країн, які набули членства після 1997 року, оскільки це призведе до того, що половина держав НАТО не зможе бути захищена військами блоку.

“Тоді вони будуть свого роду членами НАТО другого ґатунку, ми ніколи цього не зробимо”, – наголосив генсек.

При цьому глава Альянсу заявив, що вони готові обговорити з Москвою скорочення неядерного озброєння.

“Ми готові брати участь у збалансованих заходах, що верифікуються, щодо скорочення неядерних озброєнь, ядерних ракет, багатьох інших заходів, які будуть позитивні для Росії і позитивні для НАТО”, – сказав Столтенберг.