Технології

Електричні імплантати допоможуть позбавитися болю в колінах

Електричні імпланти в колінах

Остеоартрит стає частою причиною болю в колінах у літніх людей. Це пов’язано з зносом хрящів, що покривають кінці кісток і запобігають їх тертя один від одного. Нова розробка використовує електричний струм і спеціальні імплантати, що стимулюють ріст хрящової тканини.

Технологію винайшли вчені з Коннектикутського університету в Сторрсі. Вони розробили біорозкладану мембрану товщиною близько півміліметра. Вона здатна виробляти електрику при стисненні і розширенні. Матеріал має каркасну структуру, що дозволяє клітинам мігрувати всередину нього.

Читайте також:  Названі найпопулярніші версії Android

В ході експериментів вчені пробивали отвори в колінних суглобах кроликів і поміщали туди свій матеріал. Протягом місяця тварини відпочивали, після чого дослідники примушували їх стрибати на повільно рухомих бігових доріжках протягом 20 хвилин в день. Це дозволяло кроликам тренувати лапки і генерувати електричний струм.

Через два місяці команда взяла зразки тканин і суглобів для оцінки їх цілісності. З’ясувалося, що хрящові клітини перемістилися в мембрани, а суглоби змогли відновитися. Стовбурові клітини з кісткового мозку перебазувалися в каркас і змогли відтворити структуру хряща.

В експерименті брали участь дві групи кроликів. Одна використовувала винайдені біомембрани і набрала в середньому 15 балів ефективності з 18. Друга група тварин використовувала аналогічну речовину, але з матеріалу, що не генерує електрику. Такі кролики зуміли набрати не більше 5 балів.

Читайте також:  Apple iPhone 14 Pro у новому кольорі на якісних рендерах

Нову технологію вже використовували на людях. З’ясувалося, що матеріал, з якого виготовлений імплантат, розчиняється протягом двох місяців. Хоча при необхідності його можна модифікувати, щоб він прослужив довше.