Технології

Зброя, яка впізнає власника, з’явиться на прилавках вже в 2022 році

SmartGunz

Відразу кілька компаній заявили про намір випустити в продаж розумну зброю в кінці 2022 року. LodeStar Works вже представила публіці смарт-пістолет калібру 9 мм. SmartGunz пропонує технологію радіочастотної ідентифікації, а Biofare зосередилася на розробці зброї зі сканером відбитків пальців.

Сенс розумної зброї в тому, щоб не давати можливості скористатися ним неавторизованим користувачам. На думку розробників, повсюдне впровадження такої технології дозволить запобігти ряду трагедій. Наприклад, відомо чимало випадків, коли діти без відома батьків беруть зброю і завдають собі або оточуючим шкоди.

Читайте також:  Специфікації Xiaomi Mix Fold 2 опубліковані надійним джерелом

Розумна зброя

Не менш ефективною технологія виявиться для охоронців в’язниць або поліцейських. Навіть якщо злочинцеві вдасться відібрати у представника закону пістолет, то він не зможе ним скористатися. В цілому крадіжка зброї втратить сенс, оскільки застосувати його вже не вийде.

У більшості випадків рекомендується використання відразу декількох способів ідентифікації. На такому підході сконцентрувалася компанія LodeStar Works. Їх 9-міліметровий пістолет оснащений вбудованим відбитком пальців, крім цього зброя зв’язується з мобільним додатком за допомогою Bluetooth. Третім рівнем безпеки стала можливість ввести цифровий пін-код. Пістолет можна авторизувати відразу для декількох користувачів.

Розумна зброя

Інший метод ідентифікації передбачає використання радіочастотної технології. Вона дозволяє пістолету стріляти лише в тому випадку, коли чіп в ньому взаємодіє з іншим чіпом, який користувач носить в кільці або браслеті.

Читайте також:  Microsoft «посунула» Apple у рейтингу популярності браузерів

Ідея з впровадженням розумної зброї має велику кількість як прихильників, так і противників. Останні стверджують, що використання додаткових перевірок може привести до витрат часу, коли потрібно реагувати блискавично. Наприклад, при нападі грабіжників сканер відбитка може не спрацювати відразу, а введення ПІН-коду забирає дорогоцінні секунди, що може виявитися фатальним.

Масла у вогонь підливає і недавній факт злому розумного пістолета хакером, який за допомогою дешевих магнітів зміг розблокувати пристрій. Так чи інакше, перша розумна зброя з’явиться на прилавках магазинів в США вже в кінці цього року.