Авто

Безповітряні шини i-Flex не бояться проколів

i-Flex

На CES 2022 компанія Hankook представила модель безповітряних шин. Особлива будова покришки дозволяє позбутися від необхідності контролю тиску всередині і уникнути можливого проколу під час поїздки. За основу технології взяли клітинну структуру живих організмів.

Для демонстрації Hankook об’єдналася З Hyundai і встановила свої шини на модульну платформу Plug & Drive (PnD), що дозволяє миттєво змінювати напрямок навіть в обмеженому просторі. На даний момент нові шини не призначені для легкових авто, але можуть бути застосовні для меншого автономного транспорту.

Читайте також:  Представлено новий болід Формули Е

i-Flex

Представлена модель була діаметром 400 міліметрів і шириною 105 міліметрів. Розробники намагалися використовувати властивості природного об’єкта і застосувати їх у своїй технології.

Будь-який клітинний організм має складну багатошарову конструкцію. Інженери спробували повторити цю систему і створили зв’язок між різними спицями, що забезпечують підтримку в трьох вимірах. Це збільшує амортизацію.

Hankook поки не готова почати виробництво подібних безповітряних шин для сучасних легкових автомобілів. Для цього ще потрібно провести ряд випробувань і довести безпеку нової технології. Проте розробка може стати дуже перспективною, оскільки дозволить вирішити одну з найбільш часто зустрічаються у автолюбителів проблем.