Авто

Renault озвучила терміни відмови від двигунів внутрішнього згоряння у Європі

Renault Megane E-Tech Electric

Глава Renault Лука де Мео заявив, що компанія виведе з європейського ринку автомобілі, обладнані двигунами внутрішнього згоряння, до 2030 року, повідомляє Automotive News. Таким чином, відмова від ДВС на п’ять років випередить заборону на продаж автомобілів на викопному паливі в 27 країнах Євросоюзу, що, ймовірно, дасть Renault час для плавної адаптації до мінливого ринку.

Renault стане “100-відсотково електричним брендом в Європі до 2030 року”, повідомив де Мео на прес-конференції в технічному центрі Renault під Парижем.

Ще влітку топ-менеджер називав метою 90-відсоткову електрифікацію Європейського модельного ряду до кінця декади, але, ймовірно, компанія вирішила прискорити процес.

Зараз у румунської “дочки” Renault-Dacia-є тільки одна електрична модель. Це представлений в минулому році кросовер Spring, що є найдоступнішим батарейним автомобілем на європейському ринку. Решта Dacia поки оснащуються ДВС.

На початку 2021 року Renault оголосила, що в рамках стратегії «Ренолюція» (Renaulution) протягом чотирьох років випустить принаймні чотири електрокари. Першою “зеленою” новинкою має стати Renault 5 EV – серійне втілення концепт-кара 5 Prototype. За неофіційною інформацією, слідом Renault випустить ще два компактних електричних позашляховика і фургон.