Авто

Toyota показала нову гоночну машину класу GT3

GT3

Сьогодні підрозділ Gazoo Racing активно підтримує клієнтську спортивну програму “Тойоти” і пропонує приватним командам дві машини: GR Supra GT4 і Lexus RC F GT3. Останній ганяє в американському чемпіонаті IMSA WeatherTech SportsCar, японських Super GT і Super Taikyu, а також азіатської Thailand Super Series з 2017 року, а значить, наступник вже на підході.

Судячи з Токійського автосалону, на цю роль претендує спорткар GR GT3. Поки це концепт, причому він представлений без характеристик і будь-яких подробиць.

Читайте також:  Toyota розкрила термін прем'єри нових недорогих мінівенів

У прес-релізі немає ніякої конкретики, тільки пара розпливчастих фраз про те, що Gazoo Racing буде створювати гоночні машини з нуля, тобто відмовиться від практики переробки серійних моделей.

GT3

Крім того, компанія збирається розширювати клієнтську спортивну програму, а накопичений досвід і знання використовувати для подальшої розробки болідів класу GT3 і дорожніх автомобілів.

GT3

За словами президента Gazoo Racing Кодзі Сато, ходовий прототип GR GT3 з’явиться до кінця 2022 року. У такому випадку можна припустити, що продажі почнуться ближче до 2024-го, на який запланований дебют машин категорії GT3 в чемпіонаті FIA WEC.

Вони замінять собою два класи, GTE Pro і GTE Am, і, за задумом, залучать в гонки більше приватних команд, тоді як заводським колективам вхід буде офіційно закритий.

Читайте також:  Найпрактичніший Smart знятий з виробництва без наступника

Технічних характеристик машини поки немає. Нинішній Lexus RC F GT3, наприклад, оснащений двигуном V8 5.4 потужністю більше 500 кінських сил в парі з шестиступінчастою секвентальною коробкою передач. Так як частина кузовних панелей і елементів салону зроблені з вуглепластика, то важить купе всього 1300 кілограмів проти 1700 у дорожньої дводверки.