Технології

Останнє оновлення Windows «зламало» роботу VPN

Microsoft Windows 10

Після установки чергового патча Windows 10 і Windows 11 деякі комп’ютери почали стикатися з проблемами при підключенні до мережі. “Під роздачу» потрапили користувачі різних VPN-сервісів — втім, в інтернеті вже з’явився гайд по виправленню неполадки.

Як повідомляють користувачі Reddit та інших ресурсів, проблема виникає після скачування останнього офіційного апдейта при спробі установки VPN-з’єднання за допомогою стандартного клієнта Windows. Повідомлення про помилку з’являється незалежно від обраного провайдера і версії ОС.

Читайте також:  Qualcomm назвала причину провалу ARM-ноутбуків

Microsoft Windows 10

Єдиний відомий спосіб усунення проблеми-видалення патча. Для цього потрібно знайти пакет KB5009566 для Windows 11 або KB5009543 для Windows 10 («Панель управління» — «Програми» — «Перегляд встановлених оновлень»). Для виконання цієї дії будуть потрібні права адміністратора.

Microsoft Windows 10

Крім того, останнє оновлення викликає проблеми з роботою Windows Server, в якій спостерігаються циклічні перезавантаження, недоступність дисків, відформатованих в ReFS і неможливість використання апаратної віртуалізації Hyper-V. представники Microsoft поки не прокоментували виявлені користувачами проблеми.