Аналітика

Хобі, які допоможуть стати розумнішим

Хобі

Довгий час вважалося, що люди народжуються з певним рівнем інтелекту і найкраще, що можна з цим робити – використовувати потенціал по повній. Зараз вчені вже довели, що ми весь час можемо розвивати свої розумові здібності, та ще й насолоджуватися цим процесом. Існує безліч способів змусити наш мозок працювати активніше.

Entrepreneur пропонує варіанти занять для того, які допоможуть стати розумнішими.

1. Грати на музичному інструменті

Гра на музичних інструментах допомагає розвивати творчі навички, схильність до мов, математики, сенсорно-моторну функцію і багато іншого. Незважаючи на всі ці переваги, деякі люди стверджують, що набагато більше користі приносять заняття спортом.

Гра на музичних інструментах розвиває мозолисте тіло мозку, яке впливає на розвиток пам’яті, здатність до вирішення різних завдань і загальні функції мозку, незалежно від того, скільки вам років.

2. Почитайте що-небудь

Неважливо що ви читаєте: улюблену книгу або свіжий випуск газети. Читання зменшує стрес і змушує відчувати себе краще, а також всі три типи інтелекту: розумовий, емоційний і інстинктивний. Воно допомагає знаходити правильні рішення, коли це необхідно, орієнтуватися в повсякденному житті, розбиратися в різних життєвих процесах і аналізувати поведінку оточуючих.

Це дуже добре і для роботи, адже вам буде простіше знаходити рішення, а також удосконалювати управлінські навички.

3. Робіть регулярно фізичні вправи

Іноді дуже складно виконати певну вправу. Регулярні заняття принесуть набагато більше користі, ніж рідкісні, але важкі навантаження. При регулярних заняттях нейротрофічний фактор головного мозку (BDNF) активно взаємодіє з білком, що позитивно впливає на розвиток пам’яті, навчання, увазі, концентрацію і здатність вирішувати різні завдання.

Читайте також:  7 помилок, якими можна спровокувати звільнення кращих співробітників

Деякі дослідники припускають, що сидячий спосіб життя негативно впливає на мозок і заважає працювати настільки добре, наскільки це можливо.

4. Займіться вивченням нової мови

Забудьте про головоломки, які допомагають розвивати пам’ять, краще займіться вивченням мов. Дослідження показують, що людям, які володіють двома і більше мовами, набагато легше вирішувати різні головоломки. Вивчення мов дозволяє мозку краще розбиратися з якими-небудь складними питаннями. Це включає в себе такі повсякденні потреби, як планування і рішення проблем.

Крім того, знання хоча б двох мов позитивно впливає на ваше вміння контролювати оточуючих. Вивчення мов особливо актуально зараз, адже це впливає на те, на яку роботу ви зможете влаштуватися. Іноземні мови роблять вас більш конкурентоспроможним.

5. Перевіряйте свої знання

Багато випускників вузів відрізняються високим рівнем теоретичних знань, але на практиці не особливо ефективно виходить їх застосувати. Основна проблема полягає в тому, що поки ми вивчаємо щось, вникаємо в питання, то і розібратися з ним не так вже й просто. Але коли починаємо займатися чимось іншим, то поступово забуваємо те, що знали до цього.

Приміром, щоб добре вивчити мову потрібна постійна практика, щоб закріплювати отримані знання і збільшувати словниковий запас.

Таку ж концепцію слід застосовувати і у вивченні інших питань. Варто не просто ознайомитися з чимось, але запам’ятовувати, постійно вдосконалювати навички. Щоб добре розбиратися в чомусь необхідно постійно працювати над собою.

6. Розробляйте мозок

Судоку, пазли, загадки, настільні, відео, карткові ігри і різні подібні заняття підвищують нейропластічності. Вона включає в себе широкий спектр змін в нервових шляхах і синапсах, що власне являє собою вміння мозку перебудовуватися і реорганізовуватися. Коли нервові клітини починають реагувати по-новому, це дозволяє дивитися на речі більш різнобічно і знаходити причинно-наслідкові зв’язки в поведінці і емоціях. Ми починаємо знаходити нові рішення для звичайних проблем і наші розумові здібності поліпшуються.

Читайте також:  Новий ринок електроенергії від Слуг народу. Що буде з платіжками

Враховуючи, що нейропластичність впливає на різні порушення, то її розвиток може допомогти запобігти деяким захворюванням. Приміром, люди з розвиненою нейропластичності менш схильні до тривожності і депресії, а також вони легше сприймають і запам’ятовують різну інформацію.

7. Медитація

У 1992 році Далай Лама запросив вченого Річарда Девідсона вивчити хвилі його мозкової активності в процесі медитації, щоб перевірити чи дійсно він може керувати ними. Виявилося, що коли Далай Лама та інші ченці були зосереджені на медитації, їх мозкові хвилі показували, що вони перебувають у стані глибокого співчуття. Докладне дослідження було опубліковано в “Proceedings of the National Academy of Sciences” в 2004 році, а потім в Wall Street Journal, де воно викликало великий інтерес з боку громадськості.

Медитація може бути цікава для амбітних особистостей тим, що допоможе навчиться контролювати власний мозок, емоції та почуття. Це означає, що можна відчувати себе впевненішим, ніж насправді, щасливішим, ніж у реальності.

Основна думка полягає в тому, що необхідно постійно стимулювати діяльність мозку. Різні заняття допомагають розвивати окремі ділянки мозку, що допомагає виявляти сильні сторони кожної людини.

1 коментар

Залишити коментар