Авто

Хакер зламав електрокари Tesla у 13 країнах завдяки вразливості програмного забезпечення

Tesla

19-річний співробітник IT-компанії з Німеччини Девід Коломбо виявив уразливості в програмному забезпеченні Tesla, які дозволили підключитися до деяких функцій електромобілів.

Завдяки недостатній безпеці стороннього софта хакер зумів проникнути в систему управління 25 електрокарів в 13 країнах. Про можливість віддаленого доступу фахівець повідомив розробникам ПО і Службі безпеки “Тесли”.

Віддалений доступ дозволив хакеру відкривати і закривати двері, а також вікна під час поїздки. Крім того, фахівець зміг змінювати налаштування аудіосистеми, а також включати дальнє світло.

Читайте також:  Представлений розкішний гібридний мінівен Honda без коробки передач

Незважаючи на те що Девід не міг керувати рухом електрокарів, експерт вважає, що подібна вразливість може бути небезпечна в руках зловмисників, які можуть вкрасти коди доступу до системи і використовувати їх для злому електромобілів.

Відомо, що Tesla виплачує винагороди за виявлення вразливостей в їх програмному забезпеченні. Фахівець передав службі безпеки компанії отримані дані, а також повідомив розробникам софта про слабкі місця їх системи.

Крім того, хакер порадив бути обережними при підключенні до «Інтернету речей». Адже сьогодні в мережі зберігаються коди доступу будь-якої електроніки: від холодильників до автомобілів.

Джерело: Bloomberg