Технології

Нова версія Ubuntu Linux «літатиме» на бюджетних Raspberry Pi

Raspberry Pi

Дистрибутив Ubuntu популярний серед користувачів Raspberry Pi, але вимогливий до обсягу оперативної пам’яті. Але незабаром ця проблема піде в минуле-з виходом збірки 22.04 LTS з комфортом користуватися десктопної ОС зможуть навіть власники бюджетних версій «малинки».

Раніше для запуску Ubuntu рекомендувалося використовувати одноплатні комп’ютери з об’ємом ОЗУ не менше 4 ГБ. Нова ж збірка дистрибутива, за словами менеджера по продуктам Canonical Олівера Сміта, знизить цей поріг удвічі.

Читайте також:  Названий головний виробник зарядних пристроїв у світі

Ключовим нововведенням стане впровадження в систему функції zswap, яка відповідає за стиснення даних на льоту замість постійного використання порівняно повільного файлу підкачки.

Відповідна модифікація ядра дозволить підвищити продуктивність системи-особливо помітно збільшення швидкодії буде при використанні SD-накопичувачів в якості основного логічного диска.

Canonical також заявила, що перейде на більш ефективний алгоритм стиснення lz4. Реліз Ubuntu 22.04 з підтримкою всіх актуальних версій Raspberry Pi запланований на квітень 2022 року.

Детальніше про нововведення можна прочитати в офіційному блозі розробників.