Авто

BMW вперше за п’ять років обійшла Mercedes-Benz із продажу

Mercedes-Benz

У 2021 році компанія Mercedes-Benz реалізувала по всьому світу 2,05 мільйона автомобілів. За підсумками року продажі “Мерседесів” просіли на п’ять відсотків, а в останньому кварталі – відразу на 25 відсотків через затяжний дефіцит чіпів, що гальмує виробництво.

Таким чином, Mercedes-Benz вперше за п’ять років поступилася першістю в списку найбільш популярних преміум-марок співвітчизникам з BMW, яким за 2021 рік вдалося збути 2,2 мільйона машин.

Читайте також:  Вийшов трейлер нового спецвипуску The Grand Tour

Як зазначає Mercedes-Benz, драйвером продажів в минулому році стали гібриди і повністю електричні автомобілі. Всього компанія реалізувала 227 458 «зелених» машин, що на 69 відсотків більше, ніж роком раніше.

З них 48 936 автомобілів-це електричні моделі лінійки EQ, у тому числі 16 370 примірників флагманського електроседану EQS, роздрібні продажі якого почалися в грудні.

На тлі дефіциту мікроелектроніки Mercedes-Benz довелося зосередитися на випуску найбільш маржинальних моделей: наприклад, S-Class, продажі якого збільшилися на 40 відсотків, а також розкішних Maybach (плюс 51 відсоток) і «заряджених» моделей Mercedes-AMG (плюс 17 відсотків).

Що стосується регіонів, то обсяги реалізації автомобілів Mercedes-Benz впали на 11 відсотків в Європі і на 25 відсотків Німеччини, на 1,6 відсотка в Азії і на два відсотки в Китаї – найбільшому авторинку світу. У деяких країнах, однак, рік завершився зростанням, нехай і незначним: так, в США і Канаді в 2021 році було продано на 0,3 відсотка більше машин, ніж в 2020-му.

Читайте також:  BMW iX: кросовер, що миттєво змінює колір кузова [ВІДЕО]

Прогноз Mercedes-Benz на 2022 рік поки звучить не надто оптимістично. Так, компанія заявила, що ситуація з поставками комплектуючих залишається нестабільною, і очікується, що вона вплине на виробництво і продажі в найближчі квартали.

Дефіцит заважає проводити і повноцінні відкликні кампанії. Минулого тижня Mercedes-Benz попередив власників про ризик загоряння 800 000 нових машин з турбодизелями OM 654 і OM 656, попросивши обмежити користування машинами. Відкликати автомобілі поки не немає можливості через відсутність необхідних для ремонту запчастин.

Джерело: Automotive News Europe