Авто

Колишній дизайнер BMW розкритикував зовнішність суперкросовера XM

Concept XM

У листопаді минулого року BMW представила шоу-кар Concept XM-найпотужніший позашляховик марки, який стане серійним. Причому незважаючи на нетеплий прийом, який зробила концепту публіка, в BMW пообіцяли зберегти до 90 відсотків зовнішніх елементів для «товарної» моделі.

Тепер же, через два місяці, про Concept XM висловився колишній дизайнер баварської марки Френк Стівенсон. Критика виявилася емоційною: за його словами, не виключено, що нинішні художники просто «зійшли з розуму».

Найбільш негативно Стівенсон висловився про вид збоку, назвавши його «найбезглуздішим» за всі вивчені ним 100 років автомобільного дизайну. Він відзначив надмірно підкреслені колісні арки і “карикатурно короткий” передній звис, а також безліч ліній конструкції, кожна з яких має свій напрямок і претендує на верховенство, викликаючи візуальну плутанину. Що стосується передка, то тут дизайнер розкритикував крихітні фари, візуально укрупнюють і без того гігантські «ніздрі» решітки радіатора.

Читайте також:  У Skoda розповіли, коли закінчиться дефіцит напівпровідників

Однак не обійшлося і без позитивних моментів. Їх виявилося всього два: першим став цілісний капот, який з обох сторін опускається до колісних арок, а другим – чорна лінія, що об’єднує дверні ручки і створює відчуття порядку збоку.

На думку Стівенсона, причиною, чому BMW вибрала спірне напрямок в дизайні, може бути навмисне бажання робити «потворні автомобілі», щоб потім повернутися до колишнього стилю і відвоювати назад любов споживачів.

Згідно з його другою теорією, BMW поєднує найбільш непривабливі риси з метою вибудувати з них щось безпрецедентне. Але не виключено, що дизайнери просто «зійшли з розуму», підсумував Стівенсон.

Читайте також:  Складено рейтинг найненадійніших автомобілів

BMW XM-знакова модель для марки, яка буде не тільки першим гібридом підрозділу М, але і його першим самостійним автомобілем з 70-х років минулого століття, а також найпотужнішим позашляховиком BMW. Силова установка шоу-кара видає 750 кінських сил і 1000 Нм крутного моменту, а запас ходу на електротязі становить 80 кілометрів.

Джерело: Frank Stephenson / YouTube