Політика

Токаєв анонсував виведення військ ОДКБ

Токаєв

Президент також заявив про низку реформ, у тому числі у силових відомствах. Зокрема, планується сформувати нові підрозділи Нацгвардії та спецназу.

Виведення військ контингенту ОДКБ із Казахстану розпочнеться за два дні. Про це у вівторок, 11 січня, заявив президент країни Касим-Жомарт Токаєв, виступаючи у Мажилісі (нижній палаті парламенту).

За його словами, ситуація у всіх регіонах Казахстану стабільна, основну місію ОДКБ завершено.

За словами Токаєва, згуртованість суспільства країни методично розхитували, Комітет національної безпеки не розгледів загрозу.

Читайте також:  США можуть заборонити імпорт низки товарів у РФ - ЗМІ

“Згуртованість нашого суспільства методично розхитували в тому числі за допомогою акцій протесту, згідно з професійно розробленими сценаріями. Конспіративно йшла підготовка конкретних виконавців радикальних заходів. Комітет національної безпеки як уповноважений орган не зміг і не захотів дати чіткої оцінки цій підривній роботі, не розгледів критичної загрози національній безпеці”, – сказав Токаєв.

За його словами, “бойовики” мали намір захопити владу в країні, при цьому план атаки був комплексним.

“План атаки на Казахстан включав цілу низку різних аспектів – військовий, політичний, ідеологічний, дезінформаційний та інші. Над підготовкою захоплення влади працювали професіонали”, – сказав він.

Читайте також:  У США пропонують спростити поставки зброї Україні

За його словами, спроби державного перевороту провалилися.

У низці міст Казахстану представники Комітету національної безпеки залишили місце служби в період заворушень, повідомив Токаєв. За його словами, Казахстану необхідно переформатувати схему національної безпеки.

У країні сформують нові підрозділи Нацгвардії та спецназу, необхідно переглянути принципи роботи прикордонної служби, повідомив Токаєв. Президент Казахстану доручив навести лад на митному кордоні, насамперед із Китаєм.

Президент Казахстану також заявив про необхідність запобігти зрощенню релігійного екстремізму та криміналу в країні.

Крім того, Токаєв заявив, що проблема соціальної нерівності в Казахстані загострилася, доступність заходів державної підтримки в Казахстані викликає питання. Діяльність Банку розвитку Казахстану буде перебудовано, зазначив він.

Читайте також:  Рєзніков звинуватив Німеччину в блокуванні постачання зброї Україні

Також президент Казахстану оголосив п’ятирічний мораторій на підвищення зарплати міністрам, главам регіонів та депутатам.

Він доручив Нацбанку Казахстану забезпечити стабільність національної валюти. У Казахстані розроблять комплекс заходів щодо контролю рівня інфляції, повідомив Токаєв. Крім того, він заявив, що Казахстан виконає всі зобов’язання перед закордонними інвесторами, в країні також проведуть перевірку коштів, що необґрунтовано виводяться з країни.