Статті

Як вибрати камін?

Камін

Мати вдома камін-блакитна мрія, напевно, кожного жителя нашої країни. Чи пов’язано це з генетичною пам’яттю – адже ще буквально на початку минулого століття наші прадіди щодня розтоплювали піч, щоб наповнити свою хату теплом в зимову холоднечу, – або це пов’язано з почуттям причетності до еліти суспільства, яке дарує камін, сказати складно. Однак безперечним є те, що каміни з кожним роком стають все популярнішими.

Зі зростанням попиту на каміни зростає як число компаній, що їх продають, так і сам асортимент камінів. Вже сьогодні в каталозі кожного виробника камінів можна нарахувати не менше сотні моделей «на будь-який смак і колір». Одна з таких компаній – KAW-MET.
KAW-MET – це багаторічна сімейна компанія, де досвід накопичений на практиці і передається з покоління в покоління, починаючи з 1981 року. Детальніше на сайті – https://kawmet.ua/ua/lviv/.

Цілком резонно перед покупцем постає проблема – як вибрати камін?

Ми спробуємо запропонувати вам своєрідну покрокову інструкцію.

Отже, перше питання, на який потрібно відповісти: “де буде встановлений камін: в заміському будинку або в квартирі, розташованій в багатоповерховому будинку?”.

Дане питання має принципову важливість, оскільки монтаж каміна в багатоповерховому будинку технічно набагато складніше монтажу в заміському будинку. Труднощі можуть бути пов’язані з виведенням димоходу. Крім того, певні складнощі можуть виникнути в зв’язку з вагою каміна (його маса може досягати 1000 кг), оскільки не завжди перекриття в багатоповерховому будинку розраховуються на таке навантаження. Природно, що складність монтажу підвищує його вартість. Однак це аж ніяк не означає, що встановити в багатоповерховому будинку камін неможливо – важливо лише брати до уваги випливають звідси обмеження.

Можливо, в даному випадку варто уважніше розглянути варіант установки каміна з газовою топкою, що значно полегшить висновок димоходу, але, в той же час, для установки такого каміна виникне необхідність отримання дозволу від підприємства газового господарства. Крім того, значно зростає важливість кваліфікованого монтажу, оскільки газ є вибухонебезпечною речовиною.

Тому, якщо ви проживаєте в багатоповерховому будинку і не готові до труднощів, пов’язаних з покупкою дров’яного або газового каміна, розгляньте варіанти покупки біо – або електрокамінів, які набувають все більшої популярності.

Якщо ви є власником заміського будинку, в який і маєте намір встановити камін, то друге питання, на яке Вам необхідно дати відповідь – “для якої мети, головним чином, він купується: для опалення приміщення або для естетичної насолоди?” Не забувайте, що порядок цін для дров’яних камінів і електрокамінів, що виконують більше естетичну функцію, відрізняється дуже значно. Чи варто переплачувати за камін, який не буде використовуватися в якості опалювального засобу або буде використовуватися досить рідко, – вирішувати Вам. Однак зверніть увагу на те, що ефект вогню в останніх моделях електрокамінів настільки реалістичний, що його легко можна прийняти за справжнє полум’я. Крім того, в більшості електрокамінів доступна функція обігріву потужністю до 2 КВт – цього буде цілком достатньо для додаткового обігріву приміщення площею до 20 кв. м.

Відповівши на два попередніх питання, чи переконалися ви в тому, що камін в традиційному його розумінні – це те, що Вам потрібно? Якщо так, то саме час перейти до вибору безпосередньо каміна! Ні, стоп! Ми забули, розповісти про те, що являє собою камін! Спробуємо розібратися в даному питанні.

Отже, те, що обиватель називає “каміном”, фахівець розуміє як сукупність 3-х обов’язкових складових:

 • облицювання;
 • топка;
 • димохід.

Говорячи простими словами, облицювання є те, що постане перед поглядом Ваших домочадців після завершення монтажу каміна, його зовнішня форма, то, що люди називають словом «камін», не підозрюючи про існування найважливішої його складової – топки.

Топка-основна функціональна частина каміна, його серце, в якому безпосередньо відбувається процес горіння. Думаю, пояснювати значення поняття “димохід” немає ніякого сенсу.

Таким чином, процес вибору каміна передбачає поетапний вибір всіх 3-х його складових. Розглянемо кожен етап окремо.

1) Вибір облицювання

Стиль майбутньої облицювання каміна-це перше, з чим необхідно визначитися при виборі облицювання. При цьому ви повинні враховувати стиль, в якому виконаний інтер’єр вашого будинку. І як би Вам не сподобався останній камін в стилі Hi-Tech від Домініка Імберта, який ви побачили в журналі, в дерев’яному заміському будинку, виконаному за російськими традиціями, він буде виглядати, м’яко кажучи, не гармонійно.

Хоч іноді складно точно сказати, в якому стилі виконаний той чи інший камін, в цілому, всі існуючі каміни можна віднести до одного з 4 основних стилів:

 • класика;
 • модерн;
 • кантрі;
 • Hi-Tech.

Другий момент при виборі облицювання стосується визначення її габаритних розмірів. Природно, від Вас не потрібно визначення точних розмірів майбутнього каміна, але уявляти собі максимально можливий для вашого приміщення камін буде корисно. Немає ніякого сенсу ставити величезний камін в невелику кімнату-він буде “випалювати” в ній занадто великий обсяг кисню, і, навпаки, невеликий камін не зможе обігріти величезний зал. Однак, крім розміру тут також варто враховувати і теплоізоляцію приміщення. Чим вона краще – тим менше необхідність у великому каміні для обігріву такого приміщення.

Сюди ж можна віднести і вибір розташування майбутнього каміна в приміщенні. При цьому слід враховувати розмір кімнати, стіну примикання каміна, фундамент будови (пам’ятаєте, якої маси може досягати камін?). Можна виділити наступні види камінів по їх розташуванню в приміщенні:

 • фронтальний;
 • кутовий;
 • центральний;
 • двосторонній.

Отже, скажімо, ви визначилися з тим, що в Ваш заміський будинок найкращим чином підійде кутовий камін в стилі кантрі. Що далі? З урахуванням наявного у Вашому розпорядженні бюджету можна переглянути каталоги іменитих європейських виробників облицювань і порталів, намагаючись вибрати що-небудь до душі.

І, безсумнівно, вам обов’язково сподобається як мінімум кілька моделей. Але що, якщо Ваше серце вимагає чогось ексклюзивного? Тут, практично в будь-якій компанії, Вам на допомогу прийде дизайнер, який розробить для Вас проект індивідуального каміна, з урахуванням всіх Ваших побажань. Вам же залишиться лише затвердити проект і кошторис.

Ну а в разі, якщо ви все-таки зупинилися на облицюванні з каталогу, то заключним етапом в процесі вибору цієї складової каміна буде затвердження матеріалів, з яких облицювання буде виготовлятися. Чому це важливо? По-перше, багато виробників пропонують різні колірні варіації своїх облицювань і порталів. А, по-друге, так як основним матеріалом у виготовленні облицювань є природний камінь, будь то мармур або піщаник, то не варто забувати про те, що в природі не буває двох однакових каменів. Тому дуже важливо, щоб покупець побачив Наживо зразок каменю, з якого буде виготовлений його майбутній камін, і особисто схвалив його розписом свого пера.

2) Вибір топки.

Перш ніж перейти до опису процесу вибору топки, варто згадати про те, що для багатьох облицювань виробником пропонуються адаптовані під них топки, що значно полегшує процес вибору.

По-перше, необхідно вирішити на якому виді палива буде працювати камін: дровах або газі. Про дров’яні і газові топки, а також переваги і недоліки обох видів можна почитати в статті про види топок.

Далі, виходячи з габаритних розмірів облицювання, можна звузити область можливих варіантів на підставі ширини, висоти і глибини необхідної топки.

По-третє, варто визначитися з формою скла, яка на Ваш погляд найбільш відповідала обраної облицюванні. Виділяються наступні форми скла:

 • пряме скло;
 • призматичне скло;
 • закруглене скло;
 • двостороннє скло;
 • кутове скло;
 • прямокутне скло.

Наступним питанням при виборі топки буде матеріал, з якого повинна бути виготовлена топка. Це питання має принципове значення з ряду причин. Тут існує два варіанти: топки зі сталі і топки з чавуну. Причому, і ті, і інші мають свої переваги і недоліки. Як правило, чавунні топки володіють більшою потужністю і коштують дешевше сталевих, проте сталеві топки володіють значно більш широким розмаїттям форм, а також кращим оглядом вогню завдяки більшій площі скління.

Останнім, але аж ніяк не малозначущим моментом є такі параметри як спосіб відкривання дверцят і наявність таких функцій як система вторинного допалювання і обдування скла, які роблять роботу топки більш ефективною, а її експлуатацію менш обтяжливою. Що стосується дверцята, то існує два основних види:

 • дверцята, що відкриваються убік;
 • дверцята, що відкриваються вгору.

Топки з дверцятами, що відкриваються убік, як правило, значно дешевше, так як система підйомного механізму дверцята робить конструкцію топки більш дорогою. Але не варто забувати і про естетичний момент, тому що не кожному може припасти до душі відкриті дверцята, які стирчать убік під час процесу насолоди вогнем.

*На правах реклами