Технології

Новий iOS-вірус краде особисті дані, маскуючись під перезавантаження

iOS 14

Фахівці IT-компанії ZecOps виявили на смартфонах, що працюють під управлінням iOS, новий вид уразливості. Особливість вірусу під назвою NoReboot полягає в тому, що він імітує стандартну процедуру перезавантаження гаджета, використовуючи для крадіжки даних системні процеси мобільної ОС.

Згідно зі звітом експертів, вірус маскується під перезапуск оболонки SprigBoard — в цей момент на екрані з’являється іконка завантаження, а смартфон не реагує на торкання дисплея, натискання апаратних клавіш і інші дії власника.

Читайте також:  Слух: Apple випустить захищену версію Apple Watch

Під час такої імітації автори шкідливого ПЗ отримують доступ до призначених для користувача даних, камері і мікрофону без відома власника.

Як стверджують фахівці, після виконання ручного перезапуску пристрою вірусне ПЗ продовжує працювати, оскільки використовує фонові процеси backboardd, InCallSrvice і SpringBoard, що відповідають за цю операцію. Перешкодити роботі уразливості може тільки жорстке перезавантаження, яка на нових iPhone проводиться за допомогою послідовного натискання кнопок гучності і харчування.

Уразливість імовірно працює з будь-якою версією ОС, а чіткої інструкції з видалення вірусу поки не існує. Представники Apple звіт фахівців офіційно ще не прокоментували.