Технології

Гнучкий OLED-дисплей вперше надрукували на 3D-принтері [ВІДЕО]

Fully 3D-Printed OLED Display

За заявою дослідників з Університету Міннесоти, гнучкі OLED-екрани в перспективі можна буде виготовляти в домашніх умовах. Їм вже вдалося виготовити прототип дисплея на органічних світлодіодах, використовуючи спеціальний принтер для 3D-друку.

Подібні спроби робилися і раніше, проте при виготовленні «кустарних» екранів у вчених виникали проблеми з однорідністю світловипромінюючих шарів.

Щоб досягти бажаного результату на 3D-принтері, їм довелося використовувати два різних режими друку, завдяки чому вдалося створити шість шарів, необхідних для функціонального OLED-дисплея.

Читайте також:  У Pixel 6 знайшли новий баг. Виправляти його потрібно своїми руками

Отриманий прототип у формі квадрата зі стороною 1,5 дюйма має всього 64 пікселя. За заявою дослідників, наступним кроком буде 3D-друк OLED-екрану з більш високою роздільною здатністю і яскравістю.

В університеті використовували 3D-принтер, виготовлений за індивідуальним замовленням, ціна якого прирівнюється до Tesla Model S. однак дослідники впевнені, що рішення може стати дешевшим і обов’язково знайде широке застосування.

“Прототип, виготовлений в лабораторії, доводить, що друк всіх видів дисплеїв можлива вдома або в дорозі на невеликому портативному принтері і стане доступна вже через кілька років”, — заявив професор кафедри машинобудування Університету Міннесоти Майкл Макалпайн.