Авто

Автопілот Tesla знову подорожчає

Автопілот

Компанія Tesla в черговий раз збільшить вартість доступу до повноцінного режиму автопілота Full Self-Driving (FSD), який досі знаходиться в стадії бета-тестування.

У своєму Twitter-акаунті глава Tesla Ілон Маск оголосив, що з 12 січня в США комплекс буде коштувати 12 тисяч доларів. Це на дві тисячі доларів більше, ніж раніше. Зросте і вартість щомісячної підписки на FSD, яка поки становить 199 доларів.

Для автопілота, випробування якого поки не завершені, це вже друге подорожчання з моменту запуску рік тому: спочатку FSD обходився в 8000 доларів, потім став коштувати десять тисяч, а з 12 січня за нього доведеться заплатити 12 000 доларів.

Читайте також:  Відео: один із найдоступніших електрокарів Європи провалив краш-тест

FSD, що розшифровується як Full Self-Driving, або “повністю автономне водіння”, на ділі забезпечує лише обмежену автономію (відповідає другому рівню за класифікацією SAE), причому в певних ситуаціях і тільки за умови, що водій стежить за дорогою і готовий в будь-який момент взяти управління в свої руки.

Електрокари Tesla з FSD здатні самостійно їхати по заданому маршруту, міняти смугу руху, зупинятися і рушати на світлофорі, а також паркуватися.

Оновлена версія FSD вийшла в липні минулого року: тоді змінився інтерфейс і була поліпшена робота камери над дзеркалом в салоні. Також з’явилася можливість “викликати” машину з мобільного додатку або ключа, але ця функція працює тільки на невеликих відстанях.