Авто

BMW показала, як працює “кермо майбутнього”

BMW

Компанія BMW отримала патент на незвичайне кермо: воно виконане у формі штурвала з парою рукояток і призначений в тому числі для управління однією рукою.

Судячи з опису, технологія може бути впроваджена на безпілотних транспортних засобах, в яких водієві необов’язково стежити за дорогою. Видання Car and Driver припускає, що мова може йти про безпілотники третього рівня автономності за класифікацією SAE і вище.

За задумом BMW “кермо майбутнього” складається з круглої центральної частини і двох вільно обертових “рукояток” по обидві сторони від неї.

Читайте також:  Стрімер зібрав понад $20 млн на благодійність, отримуючи ляпаси в ефірі

BMW

Якщо водій бере управління на себе, то він тримається за рукоятку і переміщує її по дузі рульового колеса, не змінюючи вертикального положення самої рукоятки. Окремо підкреслюється, що таким чином можна «рулити» однією рукою.

BMW

Фото: uspto.gov

З документів, опублікованих у відкритій базі патентного відомства США, випливає, що “штурвал ” зробили максимально компактним, щоб звільнити простір перед водієм — це дозволило б використовувати в дорозі великий гаджет, наприклад, планшет.

BMW

BMW вже встигла запатентувати цю технологію не тільки в США, але також в Китаї та Німеччині. Однак це ще не гарантує, що найближчим часом компанія почне встановлювати подібне кермо на серійні автомобілі.

Читайте також:  BMW розробить нові шести- та восьмициліндрові мотори

Джерело: United States Patent and Trademark Office