Авто

Електромобілі Mercedes-Benz оснастять сонячними батареями з 2024 року

Mercedes-Benz Vision EQXX

Mercedes-Benz запропонує оснащувати серійні електромобілі дахом з сонячними батареями. Журнал Autoblog повідомив, що незвичайна опція з’явиться в конфігураторі марки з 2024 року, і з цього моменту покупці електрокарів зможуть вибирати між традиційним панорамним дахом і непрозорою дахом, що складається з сонячних панелей. У ясний день інновація дозволить значно збільшити автономність електромобіля.

Технічний директор Mercedes-Benz пообіцяв дах з сонячних батарей на серійних електромобілях в ході презентації концепту Vision EQXX. Фахівець зазначив, що компанії Mercedes-Benz спільно з Інститутом Фраунгофера вдалося створити «дуже ефективний дах з сонячними панелями».

Однією з родзинок концептуального Vision EQXX був “сонячний” дах, що складається з 117 осередків. Заряд накопичувався в окремій літій-залізо-фосфатній батареї, і, за задумом інженерів, міг витрачатися на нагрів або охолодження салону, а також роботу бортової електроніки. Для Vision EQXX було заявлено, що дах з сонячних панелей здатна збільшити автономність на 25 кілометрів, хоча на серійному електромобілі досягти таких же показників навряд чи вдасться.

Проте сонячні батареї Mercedes-Benz набагато ефективніше, ніж у конкурентів від Hyundai — аналогічне рішення на Ioniq 5 або Sonata Hybrid дозволяє проїхати не більше п’яти додаткових кілометрів в ясний день.

Mercedes-Benz запевняє, що працює над електросистемою з сонячними панелями, яка могла б акумулювати енергію в «основній» літій-іонній батареї. Подібне рішення дозволило б позбутися від допоміжного літій-залізо-фосфатного акумулятора. Який серійний електромобіль Mercedes-Benz першим зможе заряджатися від сонця поки залишається в таємниці.