Технології

Дрон врятував людину із серцевим нападом

Дрон

У Швеції діє служба екстреної допомоги із застосуванням безпілотників. Вона вже довела свою ефективність: 71-річний чоловік зумів вижити завдяки доставці до нього дефібрилятора в найкоротші терміни до приїзду швидкої допомоги.

У літнього чоловіка стався серцевий напад під час прибирання снігу. Однак дрон зумів доставити дефібрилятор до місця подій всього за три хвилини, завдяки чому перехожий, який опинився лікарем, зумів ним скористатися і надати невідкладну допомогу.

Потерпілому від зупинки серця необхідно надати допомогу протягом 10 хвилин. В іншому випадку він може померти. Служба екстреної медичної авіадоставки Everdrone відправляє до місця події спеціальний медичний дрон, який несе з собою дефібрилятор.

За весь час пілотного дослідження програми використання мобільних дронів з дефібриляторами було отримано 14 попереджень про серцеві напади, коли доцільно було б використовувати дрони. У 12 з цих випадків вони злітали, а в 11 успішно доставляли обладнання. 7 з цих дефібриляторів були на місці події ще до приїзду швидкої допомоги.

Систему планують поширити не тільки в Швеції, але і в інших країнах Європи. В даний час послугами можуть скористатися близько 200 000 жителів Швеції. За статистикою, в Європі близько 275 000 пацієнтів щорічно страждають від зупинки серця. 70% з них проживають в приватних будинках, де немає дефібрилятора. Виживаність в такому випадку становить близько 10%.