Технології

Qualcomm назвала причину провалу ARM-ноутбуків

Qualcomm

Поки Apple активно і вельми успішно переводить всі свої комп’ютери на ARM-чіпи власної розробки, в середовищі Windows-пристроїв ця технологія поки так і не прижилася. На думку Qualcomm, винні в цьому в першу чергу виробники комп’ютерів.

У Qualcomm вважають, що провальні продажі ноутбуків на базі ARM-процесорів не в останню чергу пов’язані із занадто високими цінами на них. Так, багато моделей з чіпами сімейства Snapdragon 8CX коштують не менше $1000. При цьому вказується, що вартість процесора Qualcomm приблизно така ж, як і чіпа Intel.

“Однією з причин, по якій нам не подобалися перші arm-пристрої, була неадекватна ціна”, – заявив Мігель Нуньєс, старший директор по продуктам Qualcomm.

Читайте також:  Поліцейські проігнорували пограбування через Pokemon GO. Їх звільнили

Наприклад, Microsoft Surface Pro X коштує $1500, а ціна HP Elite Folio може досягати $2000. А моделі на базі процесорів від Intel дешевше і не мають проблем з продуктивністю. Втім, ситуація поступово змінюється. Вартість пристроїв з аrm-чіпами поступово знижується. Так, влітку 2021-го у продажу з’явився Samsung Galaxy Book Go за ціною близько $400.

У Qualcomm відзначають зниження дефіциту напівпровідників і істотне поліпшення ситуації в порівнянні з 2020-м. Однак не всі представники галузі з цим згодні. Керівництво Intel і ARM вважає, що криза триватиме і протягом всього 2023-го.