Авто

Найпрактичніший Smart знятий з виробництва без наступника

EQ ForFour

Самий практичний Smart-п’ятидверний хетчбек EQ ForFour-знятий з виробництва без наступника. Випуск “розтягнутих” чотиримісних електрокарів припинили в грудні, так що тепер лінійка марки Smart складається з єдиного сімейства двомісних купе і кабріолетів EQ Fortwo.

Протягом року Smart планує налагодити збірку нового кросовера B-класу, побудованого на китайській платформі Geely SEA, але поки модель знаходиться в статусі концепту.

Прес-служба Smart підтвердила припинення виробництва хетчбеків EQ Forfour, хоча у деяких європейських дилерів п’ятидверки ще є в наявності. Про наступника нічого сказано не було.

Цікаво, що технічно близький до Smart Forfour хетчбек Renault Twingo продовжать збирати на тому ж заводі в Словенії, причому французький сіті-кар як і раніше можна замовити і з електричною, і з бензиновою силовою установкою.

Першою новинкою Smart після переходу під крило Geely буде серійна версія кросовера Concept 1. Китай і Європа — ключові ринки для моделі, розробленої спільно з Daimler.

Дні двомісних Smart EQ Fortwo теж полічені-в 2022 році міські електромобілі продовжать випускати на колишньому французькому заводі Daimler, але переносити виробництво застарілої моделі в Китай не стануть, а фабрика в Амбаху потрібна хімічному гігантові Ineos для складання рамних позашляховиків Grenadier.