Суспільство

Експерти розповіли, які професії будуть популярними у 2022 році

Робота за комп'ютером

У 2021 році в нашій країні найбільше збільшилося вакансій у сфері продажу. Тенденція не зміниться.

Нинішнього року в Україні затребуваними стануть фахівці IT-сфери, медики, менеджери із продажу, логістики і працівники фінансового сектору. Про це в п’ятницю, 7 січня, пише Обозреватель із посиланням на дані аналітиків.

З слів керівника експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua Руслани Березівської, у 2021 році найбільше побільшало вакансій у сфері продажу. Подібна тенденція, прогнозує вона, також буде наступного року.

Читайте також:  У червоній зоні карантину 10 областей – МОЗ

“За рахунок продуктового ритейлу і розвитку e-commerce буде й надалі збільшення вакансій. Зросте попит на фахівців із закупівель, логістів, працівників call-центрів”, – пояснила вона.

У свою чергу, експерт із працевлаштування Валентина Бардадим прогнозує, що попит зросте на співробітників різної ланки у сферах виробництва й аграрного бізнесу.

“У цих секторах завжди буде попит не тільки на вузькопрофільних фахівців: технологів, інженерів, розробників, – але й на звичайний персонал. Це стосується робочих спеціальностей, де не потрібна вища освіта і де може працевлаштуватися кожна людина”, – сказала вона.

Фахівці розповіли, що найбільша кількість вакансій у 2021 році була відкрита для фахівців у сфері продажу, де кількість пропозицій зросла на 137% (57,4 тис. вакансій). Друге місце має ІТ-сфера із зростанням на 91% (50,1 тис.), третє – банки й інвестиції із зростанням на 157% (26,1 тис.).

Читайте також:  У ВООЗ анонсували глобальну COVID-угоду

До топ-5 за кількістю вакансій цього року також увійшли сфери маркетингу і реклами, де кількість пропозицій зросла на 68% (22,3 тис.) і транспорту й логістики із зростанням на 174% (20,2 тис.).