Технології

Нові функції Android: Fast Pair для телевізорів та Nearby Share для Windows

Android: Fast Pair

У рамках виставки CES 2022 Google анонсувала ініціативу Better Together з декількома новими функціями для пристроїв під управлінням Android. Мова про більш тісний і інтуїтивної зв’язку між гаджетами, що працюють під управлінням різних операційних систем.

Google Fast Pair

Google Fast Pair дозволяє швидко підключати бездротові навушники до смартфону або планшету, просто розмістивши гаджети поблизу один від одного. Наприклад, при відкритті зарядного кейса TWS-гарнітури на мобільному пристрої з’являється автоматичне повідомлення з пропозицією встановити зв’язок. Незабаром ця функція буде працювати навіть зі смарт-телевізорами і ТВ-приставками під управлінням Google TV і Android TV. Підтримуватися будуть всі навушники, сумісні з Fast Pair.

Читайте також:  Дирижабль на водневому паливі зможе нести до 150 тонн вантажу

Компанія TCL вже підтвердила, що функція Google Fast Pair буде доступна на її телевізорах з системою Google TV. Які ще пристрої будуть її підтримувати-поки не повідомляється.

Google Fast Pair

Крім того, Fast Pair дозволить навушникам автоматично перемикатися між пристроями при необхідності. Наприклад, якщо дивитися фільм на планшеті і в цей час на смартфон надходить дзвінок, то при відповіді навушники підключаються до телефону, а відтворення фільму стає на паузу. Після завершення дзвінка навушники знову переключаються на планшет, а фільм буде знову запущений.

У найближчі тижні Функція Fast Pair також почне працювати з різними пристроями розумного будинку з підтримкою протоколу Matter. При виявленні сумісного гаджета, на екрані смартфона або планшета відобразиться повідомлення про можливість установки сполучення. Після цього необхідно буде відсканувати QR-код продукту і підключити його до сумісного додатку — наприклад, Google Home.

Читайте також:  Apple збирається відвантажити рекордну кількість iPhone

Nearby Share

Google також розширює можливості фірмової функції обміну даними Nearby Share. До сих пір вона працювала між смартфонами і планшетами під управлінням Android, але незабаром її підтримкою обзаведуться і Windows-комп’ютери. Користувачі зможуть швидко передавати різні файли з мобільного пристрою на ПК і назад по бездротовому з’єднанню.

Крім файлів, можна буде також синхронізувати скопійований текст між різними гаджетами. Подробиці роботи цієї функції в Windows поки не повідомляються, але Google заявила, що співпрацює з Intel над її реалізацією. Відомо, що вона запрацює як мінімум на комп’ютерах Acer і HP вже в цьому році.