Авто

BMW iX: кросовер, що миттєво змінює колір кузова [ВІДЕО]

BMW ix

Німецький автовиробник представив неординарний електрокар BMW iX, особливістю якого стала можливість швидкої зміни кольору кузова. Для цього власнику достатньо натиснути всього одну кнопку, а вся процедура займає кілька секунд.

Представники компанії заявили, що при фарбуванні автомобіля використовувалася фірмова технологія, побудована на базі дисплеїв з електронним чорнилом. Кузов BMW iX покритий мільйонами мікрокапсул, діаметр яких еквівалентний товщині людської волосини. Вони містять негативно заряджені білі пігменти і позитивно заряджені чорні.

При зміні потенціалу електричного поля відбувається зміна кольору з чорного на білий і навпаки всього за кілька секунд. Інженери компанії заявили, що в перспективі, можливість зміни кольору може застосовуватися в залежності від погодних умов. Так при пекучому сонці краще переключити колір на білий, тим самим знизивши нагрів салону, а в холодну пору року можна вибрати чорний.

Читайте також:  Перший тираж нового кросовера Geely розкупили за вісім хвилин

У BMW також відзначили, що в поточному вигляді технологія вкрай чутлива до перепадів температур, тому очікувати появи комерційних версій автомобілів з подібною функцією найближчим часом не варто.