Страховий випадок

У відпустку – без проблем: Як правильно вибрати турстрахівку

Літній туристичний сезон цього року затьмарили ряд трагічних подій на відомих і популярних серед українців курортах. Тому, вирушаючи на відпочинок за кордон, треба обов’язково потурбуватися про свою безпеку і вберегтися від неприємностей, які можуть зіпсувати відпустку. Необхідним і відповідальним кроком у підготовці до відпочинку є оформлення туристичної страховки. Про те, як вибрати страховку, що в неї входить і в скільки вона обійдеться, дізнавався BiZUA.

Які бувають?

“Страхування виїжджаючих за кордон – це добровільний вид страхування. Саме тому існує багато різновидів полісів: від звичайних туристичних до бізнес наповнень. Базовими послугами, що входять в поліси страхування подорожуючих є: медичні (це швидка медична допомога, невідкладне стаціонарне лікування, невідкладна амбулаторна допомога, невідкладна пологова допомога, невідкладна стоматологічна допомога) і медико-транспортні витрати “, – розповіла фахівець відділу автотранспортного страхування BritMark Олександра Кучер.

При цьому фахівець відділу страхування особистих продуктів BritMark Мирослава Трейтяк додала, що туристичні страховки бувають різними залежно від мети поїздки, її тривалості і скільки країн охоплює.

Поліси можуть бути одноразові на конкретні дати і з конкретною країною, можуть бути річні з фіксованою обмеженою кількістю днів для поїздок, але без обмежень на їх кількість. І є також багаторазові поліси, з необмеженою кількістю поїздок і з практично необмеженою тривалістю днів однієї такої поїздки.

“Туристичні страховки в основному відрізняються програмою страхування, кожна з якої має свій ціновий діапазон і опціональне наповнення. Кожен турист може вибрати страховку, яка йому буде по кишені – починаючи від покриття тільки стаціонарної допомоги, до більш розширеної програми, яка включає в себе розширений ліміт по стоматологічній допомозі, відшкодуванню телефонного зв’язку і т.д. “, – зазначила спеціаліст відділу врегулювання в особистому страхуванні страхової компанії” Універсальна “Ксенія Сиднева.

Як вибрати?

“У першу чергу необхідно перед оплатою страховки ознайомитися з Договором страхування, вивчити опціональне наповнення, наявність франшизи (частина збитку, що не відшкодовується страховиком), лімітів на певні випадки. Також рекомендую ознайомитися з винятками за Договором, щоб розуміти в яких випадках страховка не” спрацює “, – радить експерт.

І тільки після цього вирішити чи підходить вам дана програма страхування або варто звернути увагу на іншу програму, яка, швидше за все, буде дорожчою, але ви будете почувати себе більш захищеним.

“У першу чергу кожна страховка повинна покривати невідкладну допомогу до установки діагнозу, купірування зубного болю, а також гарантувати при страховому діагнозі медичну евакуацію за місцем проживання”, – підкреслила Ксенія Сиднева.

Обов’язково при оформленні поліса уточнюйте, які медичні послуги покриває поліс

До того ж, Мирослава Трейтяк радить поцікавитися, який асистанс буде вас обслуговувати, і чи є покриття в тій країні, в яку запланована поїздка. “Ідеальної страховки не існує, тому потрібно заздалегідь знати і підготується до несподіваних і неприємних моментів”, – зазначила вона.

“Не можна однозначно порекомендувати конкретний договір з конкретним наповненням, адже у кожного подорожуючого індивідуальні вимоги і запити. Однак хочеться порадити обов’язково при оформленні поліса страхування виїжджаючих за кордон повідомляйте менеджеру всі особливості Вашої подорожі”, – підкреслила Ксенія Сиднева.

Головна рекомендація всіх фахівців зі страхування: обов’язково при оформленні поліса уточняйте у менеджера, які медичні послуги покриває поліс.

Додаткові опції

При бажанні або необхідності турист може за доплату додати додаткові опції в страховку.

“Додатково за окрему доплату, Ви можете додати страхування фінансових ризиків (витрати на юридичну допомогу, витрати, пов’язані з незручностями використання авіатранспорту), страхування від нещасного випадку”, – говорить Олександра Кучер.

Також додала Мирослава Трейтяк, наприклад, можна додати страхування від нещасного випадку. Якщо настає один з страхових випадків (смерть, інвалідність чи травма), то можна отримати фіксовану виплату. Або якщо мета поїздки – відпочинок і заняття спортом, можна додатково уточнити про опції “спорт”.

Якщо під час подорожі Ви плануєте займатися активним відпочинком і спортом, обов’язково повідомте про це при оформленні поліса страхування. “У відповідності з обраним Вами видом спорту менеджер оформить поліс і розширить покриття. Це звичайно призведе до подорожчання поліса (від 40% до 300%), однак дозволить спокійно відпочивати і в разі настання страхового випадку безпроблемно скористатися медичними послугами”, – пояснює Олександра Кучер .

Ціна запитання

“Вартість поліса страхування залежить від території, терміну дії поліса, розміру страхової суми, віку застрахованої особи, виконанням Застрахованою особою фізичної роботи, пов’язаної з професією, ремеслом, заняттям спортом або активними видами відпочинку. Здешевити поліс на 20-30% можна, застосувавши франшизу . Проте якщо Ви хочете оформити дійсно “робочий” і ефективний поліс, а не тільки папірець для отримання візи, використовувати франшизу не рекомендується “, – радить Олександра Кучер.

На думку Ксенії Сіднева, дешеву страховку варто купувати виключно для подання документів у посольство, для тривалих віз, наприклад. Дорогу – у всіх інших випадках.

“За 50 гривень туристу запропонують страховку, яка покриває надання медичної допомоги в умовах стаціонару, евакуацію на територію постійного місця проживання для продовження лікування і репатріацію тіла до кордону України в разі летального результату. Можлива наявність франшизи”, – пояснила вона.

За кілька тисяч гривень буде запропоновано надання медичної допомоги в амбулаторії, стаціонарі, розширений ліміт на надання невідкладної допомоги по стоматології, загострення хронічних захворювань, ліміті на самооплату.

“Якщо турист купує страховку з метою відкриття візи, то звичайно він може для цих цілей купити поліс з мінімальним набором опцій. Якщо ж це людина, яка часто робить туристичні, ділові поїздки закордон або ж їде на навчання, то не варто скупитися і краще придбати страховку з тим набором опцій, яких буде для Вас оптимальним “, – каже Ксенія Сиднева.

Також слід звернути увагу, що для таких цілей підійде страховка з річним терміном дії і краще “без коридорів” (коли з 365 днів, термін страхового захисту за весь період дії договору, наприклад, діє тільки 90 днів).

На що звернути увагу?

“Якщо Вам пропонують дешеву страховку, перед покупкою слід дуже детально вивчити договір про страхування, тому що більш імовірно, що Ви маєте ризик зіткнутися з масою ” підводних каменів “, які можуть стати неприємним сюрпризом і зіпсувати відпочинок. Незважаючи на те, що у Вас буде матися страховка, варто все-таки мати про всяк випадок з собою додаткову суму грошей, на випадок необхідності придбання медикаментів (не всі лікарі за кордоном мають ліцензію на видачу медпрепаратів і тому просто виписують рецепт) “, – рекомендує Ксенія Сиднева.

Також необхідно ознайомитися з вашими діями в разі необхідності мед. допомоги: куди дзвонити у разі чого. І обов’язково узгоджувати свої дії з асистуючою компанією, яка обслуговує ваш поліс.

Варто звернути увагу на винятки, додала фахівець, тому що якщо це літній відпочинок, то можливо, ваш поліс не покриває такі приватні захворювання, як дерматити через укус комах, алергії, сонячні опіки, катання на водних мотоциклах. Якщо Ви збираєтеся на зимовий відпочинок, то перед покупкою поліса необхідно уточнити, чи потрібна додаткова оплата спортивного ризику, який забезпечить Вам покриття меддопомоги у разі травми через катання на лижах / сноуборді.

Якщо турист страждає хронічним захворюванням, то варто звернути увагу чи покриває його захворювання даний поліс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *