Авто

Toyota вперше посіла перше місце з продажу у США за майже 100 років

Toyota

У 2021 році японський автовиробник Toyota встановив абсолютний рекорд продажів на ринку Сполучених Штатів Америки і вперше за останні 90 років став першим, обійшовши навіть концерн General Motors, який утримував перше місце з 1931 року.

Продажі американського виробника в 2021 році впали на 13 відсотків, в той час як Toyota навпаки змогла збільшити продажі на 10 відсотків у порівнянні з 2020 роком. Для General Motors минулий рік став найбільш провальним з 2010 року.

Читайте також:  Chery показала брутальний позашляховик із майданчиком для дрону

Згідно зі звітами автовиробників, за минулий Toyota змогла реалізувати на американському ринку 2,332 мільйона автомобілів. У General Motors показник продажів досяг лише 2,218 мільйона автомобілів.

В останній раз такі низькі продажі у концерну були в 2010 році, тоді було реалізовано 2,202 мільйона машин. Причому в 2020 році GM реалізував 2,55 мільйона автомобілів, в той же час «Тойота» продала за той же рік 2,11 мільйона автомобілів.

Представники General Motors пов’язують таке падіння продажів зі світовою кризою напівпровідників, через яку компанії були змушені йти в простій.

Крім того, керівництво сконцентрувалося на збільшенні виручки, щоб уникнути фінансових проблем, а не на обсязі продажів. Зокрема, генеральний директор GM Мері Барра прийняла рішення відмовитися від найбільш збиткових ринків, серед яких Європа і Росія.

Читайте також:  Розкрито назву першого електричного кросовера Acura

Про те, що Toyota може змістити з лідируючої позиції General Motors, стало відомо ще на початку осені. Японський автовиробник лідирував вже за підсумками трьох кварталів 2021 року.

Головна причина-наявність у “Тойоти” власних запасів найважливіших комплектуючих, серед яких і мікрочіпи. Після землетрусу 2011 року, який паралізував роботу заводів компанії, керівництво прийняло рішення про формування власної бази стратегічних деталей.

Джерело: Reuters