Політика

Болгарія має намір перейти на євро у 2024 році

Євро

Болгарський уряд хоче запровадити в країні спільну валюту для того, щоб допомогти економіці знизити розрив із багатшими аналогами в Європейському Союзі.

Прем’єр-міністр Болгарії Кіріл Петков підтвердив зобов’язання уряду ввести в обіг євро, незважаючи на слабку підтримку громадян. Про це у середу, 5 січня, пише Bloomberg.

За його словами, євро в країні може бути запроваджено вже за два роки.

“Перехід від болгарського лева до євро має здійснюватися обережно. Для цього має бути повномасштабне інформування громадськості, оскільки комунікації на цю тему раніше були сприйняті не надто позитивно”, – зазначив Петков.

Читайте також:  Токаєв анонсував виведення військ ОДКБ

Він пояснив, що болгарський уряд хоче запровадити в країні спільну для багатьох країн регіону валюту для того, щоб допомогти економіці знизити розрив із багатшими аналогами в Європейському Союзі.

За даними липневого опитування Євробарометра, близько половини болгар вважають, що запровадження євро матиме негативні наслідки. Понад три чверті громадян стурбовані неправильним встановленням цін під час переходу на євро, показало опитування.

У Болгарії діє валютна рада після закінчення банківської та гіперінфляційної кризи у 1997 році, коли близько третини її кредиторів зазнали краху. Тоді інфляція перевищила 1000% і люди накопичували товари після того, як багато магазинів відмовилися від національної валюти. Петков сказав, що країна збереже наявну прив’язку до лева до 2024 року без змін.