Наука

У майбутньому урагани можуть вирувати по всій Землі

Ураган

Нове дослідження припускає, що у XXI столітті урагани та тайфуни поширяться на райони середніх широт, включаючи такі великі міста, як Нью-Йорк, Бостон, Пекін та Токіо.

У міру потепління клімату урагани можуть почати поширюватися в нові регіони, завдаючи все більше шкоди людям

Хоча збільшення кількості тропічних циклонів зазвичай називають передвісником зміни клімату, багато чого залишається неясним щодо того, наскільки вони чутливі до середньої температури планети. У 1980-х роках вчені використовували концепції класичної термодинаміки, щоб передбачити, що глобальне потепління призведе до більш інтенсивних штормів-передбачення, яке було потім підтверджено спостереженнями.

Читайте також:  Виявилося, що освітлення може впливати на смак їжі

Проте інші аспекти взаємозв’язку між тропічними циклонами та кліматом все ще не мають фізичної теорії. Наприклад, вчені не можуть прийти до консенсусу щодо того, чи буде загальна кількість штормів і ураганів у світі збільшуватися або зменшуватися в міру потепління клімату, або чому на планеті щорічно відбувається приблизно 90 таких подій.

“Існує велика невизначеність щодо того, як зміняться тропічні циклони в майбутньому, — зазначив один з авторів дослідження Олексій Федоров, професор Єльського університету. – Однак численні свідчення вказують на те, що ми могли б спостерігати більше тропічних циклонів в середніх широтах, навіть якщо загальна частота тропічних циклонів не збільшується. У поєднанні з очікуваним збільшенням середньої інтенсивності тропічних циклонів це відкриття передбачає більш високі ризики, пов’язані з тропічними циклонами в міру потепління клімату”.

Читайте також:  Вчені створили «невидимий» матеріал із напівпровідника

У своїй роботі автори провели чисельне моделювання теплого клімату далекого минулого Землі, проаналізували недавні супутникові дані і різні прогнози погоди і клімату, а також провели розрахунки за фізичними моделями атмосферної конвекції і вітрів в планетарному масштабі.

Наприклад, вчені відзначили, що при моделюванні більш теплого клімату в епоху еоцену (56-34 мільйони років тому) і пліоцену (5,3-2,6 мільйона років тому) тропічні циклони формувалися і посилювалися в більш високих широтах.

В результаті вчені встановили, що тропічні циклони — урагани і тайфуни — можуть мігрувати на північ і південь в своїх півкулях через те, що планета нагрівається в результаті антропогенних викидів парникових газів.