Технології

Китайський ШІ-прокурор висуває вироки з точністю 97%

ШІ-прокурор

Китайські дослідники розробили, як вони стверджують, першого в світі прокурора на базі штучного інтелекту. На даний момент він здатний висувати звинувачення по восьми найбільш поширеним типам злочинів. За результатами проведених тестів точність його вироків становить вражаючі 97%.

ШІ-прокурор вже був протестований у народній прокуратурі Шанхайського району Пудун-найбільшій і найбільш завантаженій районній прокуратурі країни. За словами розробників, ця технологія покликана знизити повсякденне навантаження на прокурорів, дозволяючи їм зосередитися на більш складних справах.

Читайте також:  Для Google Chrome вийшло виправлення небезпечної вразливості

Програма може працювати на звичайному стаціонарному комп’ютері. Для її навчання було використано понад 17 000 справ за період з 2015 по 2020 рік. Зараз алгоритм може ідентифікувати і висувати звинувачення по восьми найбільш поширених злочинів в Шанхаї: шахрайство з кредитними картками, проведення азартних ігор, небезпечне водіння, умисне нанесення травм, перешкоджання виконанню службових обов’язків, злодійство, шахрайство, а також зав’язування сварок і провокування небезпечних ситуацій.

Для кожного підозрюваного програма висуває звинувачення на основі 1000 критеріїв, отриманих в результаті аналізу тексту справи, створеного людиною. За словами розробників, з оновленнями ШІ-прокурор отримав більше можливостей. Наприклад, він зможе розпізнати менш поширені злочини і пред’являти кілька звинувачень одному підозрюваному.

Читайте також:  Microsoft Edge почав відбирати користувачів у Google Chrome

Незважаючи на благі наміри творців програми, є безліч противників подібних технологій.

“Точність в 97% може бути високою з технологічної точки зору, але завжди буде ймовірність помилки. Хто візьме на себе відповідальність, коли це станеться? Прокурор, машина або Розробник алгоритму?» ,- заявив прокурор міста Гуанчжоу.

На його думку, ще одна проблема полягає в тому, що Програма може пред’явити звинувачення тільки на підставі наявного досвіду і не може передбачити суспільну реакцію на висунуте рішення в мінливому соціальному середовищі.