Технології

Гібридний літак виявився швидше і ефективнішим за гелікоптери

Vox

Компанія Vox більше 30 років розробляла модель літака з вертикальним зльотом і посадкою. Зараз почалася фінальна збірка літального апарату.

Перші льотні випробування заплановані на наступний рік, але вже зараз виробник заявляє про явну перевагу пристрою над звичайними вертольотами.

Основною перевагою нового літального апарату стане можливість приземлятися на будь-який вертолітний майданчик. Однак, на відміну від вертольота, новий літак з горизонтальним зльотом буде витрачати на 50% менше палива, розвиваючи при цьому втричі більшу швидкість під час польоту.

Читайте також:  Австралійська поліція визначатиме зовнішність підозрюваних за ДНК

Високого рівня продуктивності транспортний засіб досягає завдяки чотирьом турбовентиляторним двигунам. Їх особлива конструкція в бічних крилах забезпечує підйомну силу при зльоті і посадці. При цьому крило залишається нерухомим. Розробники концепту стверджують, що така комбінація систем гарантує максимальну безпеку і надійність в момент переходу від вертикального зльоту до горизонтального польоту.

Гібридний формат літального апарату дозволяє забезпечувати електродвигуни живленням близько 8 хвилин. Цього більш ніж достатньо для здійснення процедури зльоту або посадки. Поки літак знаходиться в процесі горизонтального польоту, його акумулятори знову заряджаються, щоб надалі знову забезпечити м’яку вертикальну посадку.