Технології

Алгоритм YouTube знаходить 99% випадків порушення авторських прав

Youtube

Компанія Google опублікувала перший звіт по роботі сервісів, що відповідають за дотримання авторського права на YouTube. У доповіді представлена статистика за перші шість місяців 2021 року за кількістю заблокованих відеороликів, а також вказується, який відсоток оскаржується авторами контенту.

YouTube

Згідно зі звітом, за період з січня по червень 2021-го більше 99% (722,7 мільйона) випадків порушення прав на YouTube було виявлено автоматизованим сервісом Content ID. Решта (близько 1,6 мільйона запитів) були пред’явлені правовласниками вручну за допомогою інструменту пошуку збігів (Copyright Match Tool).

Читайте також:  Google анонсувала 10 нових функцій для всіх користувачів Android

YouTube

У свою чергу, творці контенту оскаржують порушення авторських прав вкрай рідко. Особливо якщо це було автоматично виявлено системою Content ID. Так, у першій половині 2021-го було оскаржено менше 1% всіх заявок, створених Content ID.

YouTube

При цьому близько 60% або 2,2 мільйона суперечок були вирішені на користь користувачів, які безпосередньо опублікували відео, інші (близько 1,5 мільйона) — на користь позивача (YouTube).

Також Google визнає, що жодна система не ідеальна, оскільки будь-яка технологія не здатна повною мірою враховувати складні юридичні моменти і давати на 100% об’єктивну оцінку публікаціям.