Технології

Створено технологію керування комп’ютером за допомогою жестів

Том Круз

Дослідники з Китайського університету Чжуншань розробили новий алгоритм розпізнавання жестів. За їх запевненням, з його допомогою можна буде управляти комп’ютером простими рухами рук.

Оптичне розпізнавання жестів-це трудомісткий процес через високу обчислювальну складність, низьку швидкість і точність. Однак нова розробка зуміла дотримати баланс між усіма цими аспектами.

Унікальність технології криється у визначенні типу руки людини. Алгоритм аналізує користувача на основі трьох вимірювань: ширини і довжини долоні, а також довжини пальця. Всього виділяють три типи рук: тонкі, нормальні і широкі.

Читайте також:  У Дії з'явиться послуга з кібербезпеки

Тип руки

Подальше розпізнавання жестів буде базуватися саме на типі руки конкретного користувача. Це дозволяє значно скоротити обсяг необхідних обчислень і підвищити їх точність.

Щоб ще більше спростити процес, алгоритм після визначення типу руки скорочує розпізнавання виду жесту до одного з трьох найбільш ймовірних з підтримуваних дев’яти. Після цього в роботу включається більш складний і високоточний інструмент, який визначає, який конкретно жест був показаний.

Розпізнавання жесту

При розробці технології вчені використовували 40 добровольців, які показували різні жести кілька разів. Інші сорок чоловік їх повторювали. Алгоритм зміг розпізнати показується з точністю 93%. При цьому враховувалося, що жести могли бути поверненими або масштабованими. Надалі вчені планують поліпшити продуктивність алгоритму, щоб він міг розпізнавати жести при поганому освітленні або одночасно кілька відразу.