Технології

Австралійська поліція визначатиме зовнішність підозрюваних за ДНК

ДНК

Для пошуку злочинців поліція нерідко використовує фоторобот-але австралійські правоохоронці мають намір застосувати для цієї мети більш просунуте рішення.

Технологія Massively Parallel Sequencing( MPS), за словами її розробників, здатна прогнозувати стать, колір очей і навіть країну походження підозрюваного на основі зразків ДНК, виявлених на місці злочину.

Найближчим часом технологія пройде модернізацію і імовірно зможе розпізнавати більш детальні характеристики, такі як колір волосся, вік, індекс маси тіла і зростання людини. Процес секвенування ДНК дозволяє декодувати інформацію, що міститься в довгих ланцюжках.

Читайте також:  У браузері Edge з'явиться каталог інтегрованих ігор

Сучасне обладнання та нові технології можуть одночасно зчитувати понад 6 трильйонів основ ДНК. Це дозволяє значно розширити можливості для аналізу.

Вже в найближчому майбутньому Федеральна поліція Австралії візьме MPS на озброєння. Згідно з прес-релізом відомства, система вже була ретельно протестована на точність перед практичним застосуванням. Такий же метод аналізу ДНК буде застосовуватися і в розслідуванні справ про зниклих безвісти. Подібні технології вже використовуються і в деяких інших країнах.