Технології

Засновник Signal розкритикував безпеку Telegram

Telegram

Моксі Марлінстайк, засновник Signal, заявив, що Telegram незаслужено вважається одним з найбезпечніших месенджерів. Він зазначив, що вся інформація, що відправляється за допомогою сервісу Павла Дурова, зберігається на серверах компанії без будь-якого захисту особистих даних користувачів.

За словами Моксі Марлінстайка, Telegram зберігає всі контакти, групи, медіафайли і кожне повідомлення, яке коли-небудь відправляв користувач, в незашифрованому вигляді на своїх серверах. Таким чином, смартфон служить лише “вікном” для доступу до інформації на серверах компанії. Все, що бачить користувач, також можуть бачити і співробітники Telegram.

Моксі зазначив, що месенджер Дурова можна вважати хоч скільки-то безпечним тільки через секретні чати, що використовують наскрізне шифрування. Однак він додав, що Telegram використовує протокол безпеки сумнівної якості, а технологія E2EE активна не завжди, хоча компанія заявляє зворотне.

Читайте також:  Steam вкотре побив свій рекорд відвідуваності

Засновник Signal підкреслив, що навіть Messenger і WhatsApp від Meta (раніше Facebook) використовують наскрізне шифрування для всіх текстових повідомлень, пропонуючи більше можливостей в безпечному режимі, включаючи більш надійний протокол E2EE, тому вони куди надійніше.