Криптовалюти

Експерти підрахували, скільки часу піде на видобуток біткоїнів

Bitcoin

13 грудня 2021 року на ринку криптовалют стався історичний момент — було видобуто 90% запасів криптовалюти Bitcoin. Аналітики тут же приступили до підрахунків і зуміли визначити, скільки часу піде у майнерів на отримання решти 10% токенів.

Загальна емісія найстарішої криптовалюти оцінюється в 18 897 390 монет. Ще на етапі розробки творець біткоїнів Сатоши Накамото жорстко обмежив кількість монет, які потенційно можна добути, — не більше 21 мільйона.

Після подолання позначки в майже 19 мільйонів майнерам залишається отримати доступ до ще трохи більше двох мільйонів криптомонет. І якщо на “першу партію” у майнерів пішло майже 13 років, то на решту токени може знадобитися близько 118 років безперервної роботи майнерських ферм по всьому світу.

Читайте також:  Слух: Intel розробляє власний чіп для майнінгу

За оцінкою аналітиків, останній Bitcoin буде видобутий в лютому 2140 року. Для прорахунків використовувалися графіки халвінгів, а також оцінки мережевої активності. Цікавий момент полягає в тому, що до 2040 року буде видобуто вже 99,62% всіх монет. Самий останній біткоїн буде видобуватися протягом 40 років.

Також експерти відзначають, що ринок не дорахується близько 3,7 мільйона біткоїнів, доступ до яких був або втрачений, або їх власники померли. Крім того, близько 1 мільйона монет як і раніше належать творцеві біткоїнів Сатоши Накамото.