Технології

Китайський супутник встановив рекорд швидкості сканування Землі

Beijing-3

Нові китайські супутники Beijing-3 показали більш високі показники швидкості сканування планет в порівнянні з американськими моделями останнього покоління WorldView-4. Крім того, вони вміють робити раніше недоступні швидкі маневри.

Beijing – 3 створений на платформі CAST3000E. він може проводити аерофотозйомку поверхні з висоти 500 кілометрів при обертанні 10° в секунду. Різноманітність маневрів дозволяє спостерігати за об’єктами навіть дуже витіюватої форми. Для тестування технології космічний апарат зумів всього за один проліт провести зйомку звивистого русла річки Янцзи довжиною 6300 кілометрів. Жоден інший сучасний супутник не може похвалитися подібним результатом.

Читайте також:  Автомобілі Honda допоможуть зробити дороги кращими [ВІДЕО]

Штучний інтелект, що відповідає за роботу космічного апарату, управляє всім бортовим обладнанням і вибирає найкращу траєкторію для спостереження. Він здатний відстежити до 500 районів за добу. При цьому кожен з них він може відвідати за цей період близько сотні разів. На даний момент подібне могли зробити лише групи супутників. Одиночний космічний зонд зробив це вперше.

Єдиною слабкою стороною апарату вважається дозвіл зйомки. Американська модель WorldView – 4 дає можливість робити знімки роздільною здатністю 30 сантиметрів поверхні на піксель. У Beijing – 3 цей показник становить 50 сантиметрів на піксель. Однак остання версія американського супутника, запущена ще в 2016 році, вважається загубленою. Апарат не виходив на зв’язок з 2019 року.

Читайте також:  Xiaomi спростувала слух про характеристики нового флагмана

Китайці також стверджують, що їх супутник може зберігати на борту 1 ТБ даних і передавати інформацію на Землю зі швидкістю 1 Гбайт/с.за цими показниками він також перевершує всі знаходяться в космосі зонди. Beijing – 3 зумів зняти затоку Сан-Франциско разом з містом за 42 секунди з урахуванням того, що сфотографована площа дорівнює 3800 км2.

За попередніми даними, виробництво і запуск Beijing-3 обходиться дешевше, ніж аналогічних супутників.