Авто

Nissan припинив випускати автомобілі в Іспанії

Nissan

Японська компанія Nissan в рамках скорочення виробництва в Європі зупинила іспанський завод, який був запущений ще в 1983 році. У минулому грудні з його конвеєра зійшов останній пікап Nissan Navara.

Крім складального майданчика Zona Franca, в комплекс також входять окремі підприємства з виробництва штампованих кузовних деталей, рам і елементів підвіски. Всього на фабриці працювали 3000 чоловік (з них 1600 — на складальному заводі), які тепер залишилися без роботи.

Читайте також:  BMW вперше показала на відео суперкросовер XM

На іспанському заводі Nissan випускалися позашляховики Patrol, що стали першими японськими автомобілями європейської збірки, моделі Terrano II, Pathfinder, Navara, Serena, Primastar, Vanette, NV200, Pulsar і пікапи Mercedes-Benz X-класу.

До 2021 року з них дожили тільки пікап Navara і електричний фургон e-NV200. За весь час на іспанському заводі Nissan було випущено 3 345 000 автомобілів. Електрокар e-NV200 при цьому йде на пенсію, а виробництво Navara буде продовжено в Таїланді, ПАР, Китаї, Аргентині та Мексиці.

Про плани з продажу заводу стало відомо давно-головним претендентом вважалася китайська компанія Great Wall Motor, яка після переговорів все-таки відмовилася від покупки підприємства.

Читайте також:  Honda навчила автомобілі стежити за станом доріг та скаржитися владі

Як повідомляє агентство Reuters, покупцем заводу стане компанія QEV Technologies з Барселони, яка співпрацює з гоночною командою Mahindra Racing, надає техпідтримку команді Campos Racing, допомагає китайському концерну BAIC в розробці спорткара Arcfox і бере участь в проекті відродження марки Hispano Suiza.

Завод QEV Technologies має намір переобладнати під виробництво електрокарів і тягових батарей. Параметри угоди з Nissan все ще знаходяться в стадії обговорення.