Суспільство

У МОЗ очікують підвищення рівня зараження COVID-19

Вакцинація

Станом на 30 грудня 2021 року виявили тільки шість лабораторно підтверджених випадків штаму Омікрон.

Спалах коронавірусу, який реєструють в Європі, досягає України через місяць-два після того, як там пік спадає. Тому зараз в країні тільки завершується попередня хвиля, до якої призвів штам Дельта. Про це в суботу, 1 січня, заявив Суспільному заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Він же відзначив, що “десь із другої половини січня і в лютому в Україні спостерігатиметься підвищення рівня захворюваності на коронавірусну інфекцію, яка, швидше за все, вже буде викликана новим штамом коронавірусу Омікрон”.

Читайте також:  В Україні різко знизився COVID-приріст

Кузін розповів, що станом на 30 грудня 2021 року було виявлено шість лабораторно підтверджених випадків штаму Омікрон.

“Більшість цих випадків пов’язана з перебуванням за кордоном, а друга частина пов’язана з контактом з підтвердженою особою, тобто йдеться про домашні осередки”, – уточнив глава відомства.

Серед країн, куди виїжджали люди – Німеччина, Польща, ОАЕ. Найчастіше це робочі візити або відпочинок. І хоча під час перетину кордону люди робили тестування, після прибуття в Україну у них виникають симптоми – і при повторному тестуванні вони отримували позитивний результат.

“Штам Омікрон швидше передається, більше людей може бути інфіковано, а інкубаційний період хвороби скорочено”, – попередив головний санлікар.

Читайте також:  У червоній зоні карантину дві області - МОЗ

Кузін поінформував, що, згідно із клінічними даними, інфікування штамом Омікрон призводить до легшого перебігу хвороби, ніж при штамі Дельта. Але цей штам передається набагато швидше, ніж Дельта: швидкість передачі зростає майже на третину.

“І звісно, що люди із супутніми неінфекційними хворобами, імуноскомпрометовані люди потрапляють у більшому відсотку випадків до лікарняних закладів з огляду на тяжкий перебіг коронавірусної інфекції”, – сказав він.

Головний санлікар додав, що ефективність повного курсу вакцинації при штамі Омікрон також дещо знижується: відсоток зниження зараз становить близько 30%.

“Бустерна доза може бути застосована для того, щоб підняти цей відсоток, скоротити його до 50%”, – відзначив медик.