Технології

Baidu оголосила терміни появи справжніх безпілотних машин

Рендер безпілотного електрокара Apple

Китайський технологічний гігант Baidu оголосив про плани запустити в серійне виробництво повністю безпілотні автомобілі. Досі подібні технології були представлені лише в тестовому режимі і працювали під наглядом операторів.

Компанія вже деякий час співпрацює з автоконцерном Geely, спільно з яким було створено підприємство JiDU. Так, вже в 2022 році буде представлений перший концепт, а в 2023-му стартує серійне виробництво.

Поки що мова йде про четвертий клас автономності. Це означає, що в основному автомобіль буде управлятися абсолютно незалежно, але в складних ситуаціях водій зможе взяти на себе управління.

Читайте також:  Стартап обіцяє збільшити запас ходу електрокарів Tesla на 100 км

Якщо водій не може або не хоче це зробити, то транспортний засіб повинен самостійно дістатися до безпечного місця, наприклад, паркувального кишені.

При цьому глава Baidu Робін Лі підкреслив, що компанія вже має в своєму арсеналі технології для автомобілів п’ятого рівня автономності, здатних працювати без водія, які не будуть оснащені пристроями управління. В першу чергу подібні транспортні засоби будуть використані для служб таксі, а пізніше можуть впровадитися і в повсякденне життя. Однак термінів Baidu не називає.