Технології

Експерти спрогнозували продажі ПК та планшетів до 2025 року

Міжнародна дослідницька компанія International Data Corporation (IDC) опублікувала прогноз світових поставок персональних комп’ютерів і планшетів. За оцінкою аналітиків, в 2022-му цей ринок почне сповільнюватися. Також вони поділилися очікуваннями на наступні три роки.

Згідно зі звітом IDC, тенденція до зростання обсягу поставок ПК і планшетів, що спостерігалася останні два роки, припиняється. Аналітики вважають, що в 2022-му поставки комп’ютерів помітно знизяться по всьому світу. До таких висновків компанія прийшла на основі спостережень за відвантаженнями цієї продукції в четвертому кварталі 2021 року, а також з урахуванням моніторингу поставок комплектуючих для ПК і планшетів.

Читайте також:  Microsoft «прокачає» віджети у Windows 11 новим патчем

IDC

Так, в 2021-му поставки комп’ютерів в цілому зросли на 13,5% в порівнянні з минулим роком, але в останньому кварталі знизилися на 3,4%. Подібна картина спостерігалася і з планшетами: аналітики повідомляють про зростання поставок цих пристроїв на 4,3% за рік в загальному і зниження на 8,6% в четвертому кварталі 2021-го.

Основна причина таких змін на ринку ПК і планшетів полягає в дефіциті компонентів для їх складання. Також аналітики прогнозують падіння попиту на планшетні комп’ютери вже в найближчому майбутньому через стабільне збільшення діагоналі дисплея смартфонів, а також широкого асортименту ноутбуків. Крім того, основний комп’ютерний ажіотаж, пов’язаний з пандемією, вже пройшов.

Читайте також:  Лабораторія Motorola створюватиме особливі технології та гаджети

“Ринок подолав пік пандемічного попиту на ПК, і насичення стане ще однією причиною зниження споживчого попиту на ці пристрої”, – пояснив менеджер з досліджень IDC Mobility and Consumer Device Trackers Джитеш убрані.

За оцінками IDC, до 2025 року сукупний річний темп зростання ринку ПК і планшетів складе всього 3,3%. При цьому основне зростання забезпечуватимуть ноутбуки.