Криптовалюти

Шахраї вкрали $7,7 мільярда у криптовалюті за 2021 рік

Криптовалюти

Аналітична компанія Chainalysis опублікувала звіт про кількість шахрайських операцій з криптовалютою в 2021-му. За даними експертів, число крадіжок цифрових токенов в році, що минає, зросла на 81% в порівнянні з минулим, а сума збитку від дій зловмисників обчислюється мільярдами доларів.

Згідно з джерелом, незважаючи на збільшення «прибутку», кількість шахрайських операцій в 2021-му скоротилася з 10,7 до 4,1 мільйона. Це вказує на те, що жертв таких схем стало менше, але їх втрати зросли. Аналітики також відзначили, що середній термін життя фішингових сайтів скоротився з більш ніж 500 днів в 2016 році до всього 70 днів в поточному.

Основною причиною втрат грошей на криптовалюта в 2021-му були схеми, при яких розробники нових токенов зникають, прихоплюючи з собою гроші інвесторів. На частку такого типу шахрайства припало 37% всіх зареєстрованих випадків ($2,8 мільярда). Щоб не втратити кошти, експерти радять уникати нових токенов, ще не пройшли аудит коду.

«З правильним технічним ноу-хау дешево і легко створювати нові токени на блокчейне Ethereum або інших і розміщувати їх на децентралізованих біржах (DEX) без аудиту коду», — попереджають в Chainalysis.

Читайте також:  Експерти підрахували, скільки часу піде на видобуток біткоїнів

За попередніми підрахунками, загальна кількість виявлених шахраїв в 2021-му зросла до 3300, в той час як в минулому році число виявлень було на третину менше.