Технології

Людина вперше запостила повідомлення за допомогою мозкового імпланту

Імплант

Австралійська компанія Synchron, що займається розробкою власного нейрокомп’ютерного інтерфейсу, оголосила, що вперше людина змогла опублікувати повідомлення в соціальній мережі силою думки. Історичне послання відправив 62-річний Філіп О’кіф з боковим аміотрофічним склерозом.

“Привіт світ! Короткий твіт. Грандіозний прогрес”, – написав у Twitter Філіп О’Кіф, використовуючи аккаунт Томаса Окслі, генерального директора Synchron.

Філіп не тільки привітався зі світом, але також протягом півгодини відповідав на запитання інших користувачів соціальної мережі. На завершення свого невеликого виступу він написав про те, що сподівається, що прокладає шлях для людей, щоб вони могли твітити за допомогою думок. Зрештою він опублікував сім твітів і поставив кілька лайків.

Читайте також:  Експерти: кількість атак хакерів на смартфони помітно зросла

Важливо відзначити, що через бічний аміотрофічний склероз Філіп О’кіф практично повністю втратив можливість рухатися. Однак у квітні 2020 року він погодився взяти участь в експерименті Synchron, отримавши нейроінтефрейс Stentrode BCI, пов’язаний з його мозком набором електродів через яремну вену. За його словами, це можливість для нього частково повернути незалежність. Філіп порівняв використання імпланта з їздою на велосипеді, що вимагає практики. Тепер йому досить подумати, щоб клікнути в потрібному місці на екрані комп’ютера. Це дозволяє йому спілкуватися в Інтернеті, писати в банк і навіть здійснювати покупки.

Дізнатися докладніше про розробку Synchron і подивитися демонстрацію роботи нейроінтерфейсу можна на офіційному сайті компанії.