Авто

Mercedes-Benz розкрив подробиці про електрокар Vision EQXX з рекордним запасом ходу

Mercedes Vision EQXX

Німецький автовиробник Mercedes-Benz опублікував відразу два відео, присвячених новому концепту Vision EQXX. Обидва ролики викладені в Мережу рівно за 100 годин до офіційного дебюту шоу-кара — прем’єра намічена на 3 січня. У двох тизерах творці машини розкрили деякі деталі майбутньої новинки. Зокрема, вони повідомили, що модель планується як самий далекобійний електрокар у світі — запас ходу Vision EQXX повинен скласти не менше 1000 кілометрів.

Судячи з роликів, Vision EQXX оснастять сонячними панелями, за рахунок яких і буде досягатися сумарний запас ходу більше 1000 кілометрів. Таке рішення вже використовує електрокар Lightyear One з Нідерландів. І за день, якщо вірити виробнику, можна отримати додаткові 70 кілометрів пробігу.

Читайте також:  Розкритий дизайн нового суперкара Pagani

Взагалі, дизайнери та інженери Mercedes-Benz говорять про синергію трьох елементів: сонця, вітру і сили тяжіння, тобто до сонячних панелей додасться як мінімум активна аеродинаміка.

У другому відео автори розповідають про те, як дизайнерам, чиєю метою було створити гарний автомобіль, вдалося досягти компромісу з інженерами, для яких важливіше реальна аеродинаміка і керованість. Так, з тизера стало зрозуміло, що у концепту будуть рухливі елементи кузова і висувний дифузор.

При цьому весь процес моделювання Vision EQXX був перенесений у віртуальне середовище (так званий Software in the Loop, або програмне моделювання). Завдяки цій методиці виробникам не потрібно будувати тестові прототипи, оскільки діагностика і верифікація проводяться за допомогою спеціального софта.

Читайте також:  Toyota зупинить виробництво нових автомобілів на невизначений термін

У середині грудня Mercedes-Benz опублікував друге, більш детальне зображення нового концепту. Тоді стало відомо, що компанія готує до дебюту чотириденне купе з витягнутим силуетом і ретро-мотивами в екстер’єрі.

Джерело: Mercedes-Benz / Youtube.com