Криптовалюти

Майнути Ethereum на відеокартах стає невигідно

Ethereum

Відомий криптоентузіаст під ніком ProTON опублікував актуальну статистику окупності сучасних відеокарт при видобутку цифрових токенів. За його словами, майнінг Ethereum стає вкрай невигідним заняттям-щоб “відбити” вартість деяких популярних моделей, вже зараз потрібно трохи менше двох років.

Згідно з джерелом, флагманські моделі NVIDIA серії RTX 30, придбані сьогодні, окупляться в термін від 18 до 22 місяців. Наприклад,

Відеокарта GeForce RTX 3060 при роздрібній ціні в 35 тисяч гривень «вийде в нуль» тільки через 17 місяців при безперервному майнінгу Ethereum. А топовій RTX 3090, яка здатна приносити 165 гривень на добу, знадобиться для цього цілих 22 місяці.

Читайте також:  Експерти підрахували, скільки часу піде на видобуток біткоїнів

Основна причина зниження прибутковості-висока ціна відеокарт і збільшення складності алгоритмів майнінгу. Крім того, приблизно через півроку очікується запуск стандарту Ethereum 2.0, який може серйозно змінити залежність прибутку від потужності мережі. На думку аналітиків, такі зміни вдарять по кишенях майнерів, але сприятливо позначаться на роздрібній ціні відеокарт.