Суспільство

В Україні хочуть скасувати заборону на подвійне громадянство

Паспорт

Законопроектом пропонується ввести деякі обмеження щодо країн міграційного ризику.

В Україні можуть дозволити мати подвійне громадянство. Як заявив керівник Державної міграційної служби Максим Соколюк, ця програма спрямована на наповнення країни людьми, пише Європейська правда.

Відповідний законопроект №2590, запропонований президентом Володимиром Зеленським, передали на розгляд у парламент.

“Цей документ, ймовірно, ще належить спокусити в парламенті, він може бути змінений. Не виключено, що будуть і додаткові проекти з цього питання. Але вектор змін встановлений президентом”, – зазначив він.

Читайте також:  В Україні 3130 нових випадків коронавірусу

Україні необхідне “наповнення людьми для розвитку нашої країни”, говорить Соколюк.

За словами керівника міграційної служби, конституційна норма про “єдине громадянство” збережеться.

“Ми і далі будемо сприймати людей як громадян України, незважаючи на те, мають вони також паспорт іншої держави. А зміна буде в тому, що ми не будемо вимагати виходу з іншого громадянства для отримання українського паспорта”, – зазначив він.

Однак законопроектом пропонується ввести деякі обмеження щодо країн міграційного ризику, до яких відноситься і РФ, додав чиновник.

“Подвійне громадянство – це в деякому роді програма імміграції в Україну. Ми втрачаємо населення, дуже багато втратили економічних мігрантів. Тому повинні запропонувати певним категоріям мігрантів: “Приїжджайте в Україну”… Але гасел “Приїжджайте!” недостатньо. Потрібна економічна програма, яка б заохочувала це зробити”, – підкреслив керівник ДМС.

Залишити коментар