Авто

Розкрито назву першого електричного кросовера Acura

Acura

Відомство з патентів і товарних знаків США (USPTO) зареєструвало патентну заявку на ім’я ADX, яку подала компанія Honda. За даними Carscoops, літерний Індекс може дістатися першому електричному кросоверу преміум-марки Acura, в лінійці якої є паливні позашляховики зі схожими назвами: RDX і MDX. В основу “зеленої” новинки ляже платформа Ultium концерну General Motors – її вона розділить з Hummer EV і Cadillac Lyriq.

Екстер’єр і салон електричної Acura оформлять відповідно до актуальної дизайнерської мови марки, найближчий зразок якого – відроджена Integra.

Читайте також:  Mercedes-Benz розкрив подробиці про електрокар Vision EQXX з рекордним запасом ходу

Що стосується “техніки”, то в рамках угоди між Honda і General Motors кросовер побудують на архітектурі Ultium і, ймовірно, оснастять батареєю від Cadillac Lyriq ємністю 100 кіловат-годин. На одному заряді акумулятора Lyriq здатний проїхати до 480 кілометрів.

Паралельно з Acura свій електрокросовер готує і сама Honda: він отримає назву Prologue і буде розроблений в тісній співпраці з General Motors на тій же платформі Ultium.

Батарейні позашляховики обох марок встануть на конвеєр заводу GM в штаті Теннессі, і продаватися будуть виключно на території США. Очікується, що на ринок вони вийдуть в 2024 році.

Читайте також:  Нью-Йорк витратить 12 мільйонів доларів на електрокари Tesla

У рік Acura планує продавати по 30 тисяч електрокросоверів, а до 2030 року половина продаваних автомобілів Acura буде мати чисто електричні силові установки. Марка вирішила відразу перейти від машин з двигунами внутрішнього згоряння до електрокарів, минаючи фазу гібридів, і сподівається обійти в цьому материнську Honda.