Суспільство

У ВООЗ анонсували глобальну COVID-угоду

ВООЗ

ВООЗ продовжуватиме роботу повсюдно з метою охорони та зміцнення здоров’я всіх людей у всьому світі, заявив Гебрейєсус.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) має намір у 2022 році розпочати обговорення глобальної угоди щодо боротьби з пандемією коронавірусу. Про це в неділю, 26 грудня, повідомив голова організації Тедрос Аданом Гебрейєсус, пише IZ.

Йдеться про оперативне реагування на епідемії у майбутньому.

“Країни почнуть обговорювати глобальну угоду щодо боротьби з пандемією, яка допоможе зміцнити механізми управління та фінансування, а також системи та інструменти, які потрібні миру для попередження епідемій та пандемій, підготовки до них, виявлення”, – сказав він.

Читайте також:  Продовольство дорожчає чотири місяці поспіль - ООН

Щоб пандемія коронавірусу завершилася, додав Гебрейєсус, необхідно до середини наступного року прищепити 70% населення світу.

Він зазначив, що держави не повинні побоюватися “будь-якого осуду” за надання інформації про штами вірусу, тестування та секвенування.

“Пандемія COVID-19 продемонструвала, що загроза здоров’ю наражає на небезпеку всі аспекти нашого життя”, – підкреслив він і закликав усі країни зміцнювати систему первинної медико-санітарної допомоги.

Також генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я зазначив, що країни мають припинити порушувати принцип справедливого доступу до вакцин.

На його думку, через формування у деяких країн надмірних запасів вакцин було підірвано принцип справедливості та створено ідеальні умови для появи штаму “Омікрон”.

Читайте також:  В Україні від COVID щеплено понад 14 млн людей

“Тому що довше порушуватиметься принцип справедливого доступу до вакцин, тим вищий ризик того, що вірус і надалі трансформуватиметься, а ми не зможемо ці зміни ні передбачити, ні запобігти. Покінчивши з несправедливістю, ми зможемо покласти край пандемії”, – вважає глава. ВООЗ.