Технології

Нова технологія збільшує обсяг жорстких дисків у 5 разів

Toshiba HDD MG09

Вчені з Університету Огайо розробили принципово нову технологію виробництва магнітних накопичувачів. За попередніми оцінками, жорсткі диски зможуть розміщувати в п’ять разів більше даних в порівнянні з існуючими пристроями. Це досягається шляхом використання незвичайних магнітних візерунків атомного масштабу.

При розробці технології використовувався магнітний мікроскоп. Він візуалізував візерунки на тонкій плівці германіду марганцю. У цієї речовини особлива форма магнетизму, що нагадує спиралевидную структуру ДНК. Завдяки цьому вчені за допомогою тунельного мікроскопа зі спеціальними наконечниками створили ряд візерунків. Їм дали назву їжаків, анти-їжаків, скірміонів і меронів.

атомні візерунки

Отримані візерунки в атомній роздільній здатності були всього 10 нанометрів. Це в п’ять разів менше існуючих магнітних бітів, довжина яких становить близько 50 нанометрів. При цьому товщина людського волосся приблизно 80 тисяч нанометрів.

Читайте також:  Samsung запатентувала смартфон з висувним та відкидним дисплеєм

Візерунки можуть зрушуватися на поверхні за допомогою магнітних полів або електричних струмів. Така поведінка відмінно підходить для запису даних. З огляду на розміри візерунків, такі носії повинні споживати набагато менше енергії, ніж існуючі жорсткі диски.