Технології

Найбільша прибережна вітряна ферма живить мільйон будинків

Hornsea 2

Датська енергетична компанія Orsted запустила роботу перших вітрогенераторів на електростанції Hornsea 2. Коли вона буде добудована повністю, то зможе живити електроенергією понад 1,3 мільйона будинків. Площа станції складе 462 квадратних кілометри.

Hornsea 2 розташувалася в 89 кілометрах від морського узбережжя Великобританії. Повне введення в експлуатацію очікується до кінця 2022 року. На той момент Прибережна вітрова електростанція складатиметься з 165 турбін Siemens Gamesa, які зможуть виробляти 1,3 ГВт електроенергії.

Після завершення будівництва електроенергія за допомогою кабелів буде спрямована на відстань в 800 кілометрів до села Кіллінгхолм. Звідти стане передаватися в загальну систему національних електромереж Англії. Разом з існуючою станцією Hornsea 1 Нова Прибережна вес забезпечуватиме енергією понад 2,3 мільйона будинків. У планах у Orsted будівництво Hornsea 3 і Hornsea 4.

Читайте також:  Розкрито ціни та характеристики європейської версії Redmi Note 11

Прибережна вітрова енергетика розвивається небаченими темпами. Титул найбільшої вітрової електростанції на морському шельфі вже кілька разів переходив з рук в руки. У Євросоюзі до 2050 року планують виробляти 300 ГВт електрики за рахунок вітрогенераторів. США сильно відстає від Європи. Найпотужніша морська вітроелектростанція в цій країні знаходиться в штаті Род-Айленд і виробляє лише 30 мегават енергії.